Dynamo v závěru rozhodlo o výhře nad Třincem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.07.2018 20:24

Vítězně vstoupili do nového ročníku druhé ligy fotbalisté českobudějovického Dynama. Na domácím trávníku porazili Třinec 3:1, když o výhře rozhodli dvěma góly v závěru zápasu.

Dynamo České Budějovice - FK Fotbal Třinec 3:1 (0:0)

Do první vážnější šance se dostal v 9. minutě domácí pouček, jehož střelu vyrazil Paleček na roh. O tři minuty později Javorek zblízka branku netrefil. Lépe si pak vedl Mršić, jeho prudký centr zprava však skončil pouze na břevnu hostující branky. Na druhé straně pořádně protáhl Křížka prudkou ranou Šumbera.

Skóre se tak měnilo až ve druhém poločasu. Javorka sice vychytal reflexivně nohou Paleček, ale míč se dostal ke zcela volnému Mršićovi, který po zemi otevřel brankový účet zápasu. Hosté poté přidali a dočkali se vyrovnání, hlavou se trefil Dedič. Dlouhé minuty to pak vypadalo na dělbu bodů, ovšem domácím vyšlo parádně střídání. Čtyři minuty před koncem se po Javorkovo přihrávce trefil Táborský, v poslední minutě řádné hrací doby se pak parádně uvolnil přes obránce mladý Šplíchal a nasadil gólmanovi jesličky, čímž stanovil konečné skóre 3:1.

Branky: 54. Mršić, 86. Táborský, 90+2. Šplíchal - 67. Dedič. ŽK: Reintman (TRI). Rozhodčí: Houdek - Ratajová, Šimáček. Diváků: 1563.

Dynamo: Křížek - Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic - Čavoš (73. Havelka), Gebert - Kovaľ (79. Šplíchal), Javorek, Mršić - Pouček (68. Táborský).

Třinec: Paleček - Ilko, M. Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín - Omasta (61. Janošík), R. Vaněk I. (78. Mravec), Samiec, Šumbera (79. Velner) - Dedič.

Ohlasy trenérů:

David Horejš (trenér Dynama): Čekal nás mimořádně nepříjemný soupeř. Kádr zůstal prakticky stejný, naopak ještě posílili. Věděli jsme, že musíme hrát kombinačně, dělat rychlý přechod do otevřené obrany. Připravovali jsme se na to, že nás bude zlobit vysoký útočník Dedič, což se i potvrdilo. Dočkali jsme se vedení, ale soupeř zaslouženě vyrovnal. Měli jsme tam slabší pasáž. Dneska strhli vítězství na naši stranu střídající hráči. Šli si za tím, oživili naši hru a nakonec to celé rozhodli. Musím je pochválit.

Jiří Neček (trenér Třince): Na úvod to bylo velice dobré utkání. Inkasovali jsme poměrně laciné branky, zároveň jsme měli šance na to, abychom dokázali se stavem něco udělat. Těžko říct, jestli nebyl u první branky soupeře ofsajd, byla to sporná situace. Mrzí nás to, ale chtěl bych domácím pogratulovat k vítězství. Závěr jim vyšel opravdu na jedničku.