Dynamo se po Plzni střetne v přípravě doma se Spartou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 01.07.2018 08:43 - Aktualizováno: 01.07.2018 13:43

Fotbalisté Dynama České Budějovice jsou v letní přípravě žádaným soupeřem i pro nejlepší české kluby. Po dnešním utkání s Plzní v Přešticích (4:3 pro Plzeň, viz níže)), je v pátek 6. července čeká od 15 hodin na domácím trávníku na Střeleckém ostrově jeden z vrcholů přípravy. Jihočeši totiž doma v tento den přivítají pražskou Spartu, která bude v první polovině července na soustředění v nedalekém rakouském Bad Leonfeldenu.

Pokladny budou otevřené hodinu a půl před výkopem, cena vstupenek bude 50 Kč bez rozlišení tribun a sektorů. Děti do šesti let (včetně) budou mít vstup zdarma a platit nebudou muset ani majitelé nových permanentek na sezonu 2018/19. Naopak neplatí loňské permanentky, VIP ani parkovací karty.

Fotbalisty Dynama tak čeká velmi náročný týden. Ve středu je čeká zápas proti SK Vorwärts Steyr (v 18:00 v Rakousku), v pátek proti Spartě a následně hned v sobotu proti BW Linec (17:30 v Rakousku).

Viktorie Plzeň - Dynamo České Budějovice 4:3 (3:3)

V dnešním dopoledním utkání byl první poločas střelecky hodně "výživný". Góly padaly na obou stranách vždy rychle jako odpověď, takže diváci viděli hned šest "zářezů". Po přestávce už to tak zajímavé nebylo, jednou se trefili Plzeňští a rozhodli o těsné výhře.

Branky: 22., 28. a 41. z pen. Řezníček, 72. Ekpai - 24. Pešek, 27. Táborský, 45. Pouček. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Kubec. Diváků: 1480.

Plzeň: 1. poločas: Kozáčik - Řezník, Pernica, Limberský - Procházka, Hořava - Petržela, Kopic, Štursa - Řezníček, Krmenčík. 2. poločas: Hruška - M. Havel, Hubník, Hájek, Kovařík - Hrošovský, Aleš Čermák - Ekpai, Navrátil, Kopic - Bakoš.

České Budějovice: Křížek - Řezáč (81. Kalousek), L. Havel (46. Novák), Kladrubský (46. Fišl), Helešic (46. Rychnovský) - Čavoš, Javorek (46. Adrian Čermák) - Šplíchal (46. Laňka), Pouček (46. Frýdek), Pešek (58. Švantner) - Táborský (46. Kadula).