V posledním zápase doma Dynamo hrálo s Třincem bez branek

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.05.2018 16:29 - Aktualizováno: 20.05.2018 16:48

V předposledním 29. kole letošního ročníku Fortuna národní ligy remizovali dnes fotbalisté českobudějovického Dynama s Třincem před rekordně nízkou návštěvou 0:0 v zápase, který měl podprůměrnou úroveň. Pokud tohle měla být pozvánka pro diváky na nadcházející sezonu, tak se příliš nepovedla.

SK Dynamo České Budějovice - FK Fotbal Třinec 0:0

Na začátku zápasu to přitom vypadalo, že by mohlo jít v bezstarostném utkání o útočný styl. Do šance se totiž ihned dostal Pešek, ale akrobaticky mířil vedle branky. Jenže to bylo na dlouhou dobu vše, a to z obou stran. Chybělo nasazení, přihrávky byly nepřesné, nemělo to žádnou "šťávu". Do tohoto rámce zapadl i Haškův trestný kop, který poslal v 23. minutě placírkou nad branku. Chvíli nato přinutil na druhé straně jít na zem gólmana Křížka střelou zprava Ilko. Po chybě Čavoše pálil z 25 metrů Šumbera, ale mimo. Pak se v šanci ocitl znovu Pešek, ale pálil pouze do gólmana. Tři minuty před přestávkou přišla největší šance. Hosté pěkně zakombinovali, Ilko ale mířil zblízka pouze do levé tyče. Nespokojenost s úrovní zápasu si diváci říkali o přestávce, kdy bylo možné zaslechnout hlasy jako "za tohle někdo bere peníze?" nebo "kluci jsou unavení, vždyť hráli ve středu a dneska je teplo a hraje se hned po obědě" (výkop byl v 13.15 hodin). Podle hostujícího trenéra se však zápas musel divákům prý líbit, jak řekl na pozápasové tiskovce...

Druhý poločas se v ničem od toho prvního nelišil. Výjimkou byla Haškova střela z 64. minuty, kterou gólman Adamuška vytáhl na roh. Na druhé straně se pak vytáhl po střele Juřeny Křížek, který následně zlikvidoval i hlavičku Čelůstky.

Žluté karty: Šumbera (TRI). Rozhodčí: Machálek - Fišer, Kožár. Diváků: 465.

České Budějovice: Křížek - Nitrianský, Kladrubský, P. Novák, Řezáč - Pešek, Javorek, Hašek, Čavoš (63. Puchel), Švantner (58. Táborský) - Mashike Sukisa.

Třinec: Adamuška - Ilko, M. Čelůstka, Reintam, Janoščín - R. Vaněk I. - Buchvaldek (89. Velner), Samiec, Šumbera, Janošík (73. Joukl) - Juřena (90. Dědič).

David Horejš (České Budějovice): Chtěli jsme v posledním domácím utkání urvat tři body. V utkání bylo vidět, že hrají celky z horní poloviny tabulky. Začali jsme dobře, pak jsme se ale uchylovali k dlouhým nákopům. Soupeř dobře bránil, přijel pro bod, ten má. Máme úzký kádr, na víc momentálně nemáme. V průběhu jara jsme měli hodně zraněných, vykartovaných a síla kádru se tím oslabila. V zimě se nám nepovedlo mužstvo kvalitně doplnit. Kvůli tomu jsme ztratili plno bodů.

Jiří Neček (Třinec): Bod z Budějovic je pro nás slušný. Zápasu chyběly góly, šance na to byly. Oba celky se snažily, ale nedokázaly se prosadit. Hra se divákům musela líbit, byl to útočný fotbal. Jen mě mrzí, že nepadly góly.