Dynamo přestřílelo Znojmo, rozhodlo v samém závěru zápasu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 29.04.2018 19:57 - Aktualizováno: 29.04.2018 19:58

V 25. kole Fortuna národní ligy porazili dnes v zápase sousedů v tabulce fotbalisté českobudějovického Dynama Znojmo 3:2.

Dynamo České Budějovice - 1. SC Znojmo 3:2 (2:2)

Žádný příliš oku lahodící zápas to rozhodně nebyl, ale to hlavní nechybělo - pět gólů se nevidí každý den. Hned ve 2. minutě se v šanci ocitl Hašek, 19letý hostující brankář Koukal ho ale vychytal. Po čtvrthodině po rohu se dostal míč k úplně na vápně volnému Javorkovi, ten však pálil nesmyslně placírkou vysoko nad. Domácí se ale přece jen dočkali. V 28. minutě přišla krásná akce po ose Mashike, Hašek, Čavoš a posledně jmenovaný dával pohodlně do prázdné branky. Za čtyři minuty však bylo vyrovnáno. Z 25 metrů napřáhl Javůrek a trefil se parádně k levé tyči. Za dalších šest minut si však vzali vedení zpět Jihočeši. Přímý kop zahrával zprava Nitrianský a centrem našel Nováka, který dal hlavou na 2:1. Do přestávky ale hosté znovu vyrovnali. Z rychlého protiútoku se před Staňkem objevil znovu Javůrek a nemýlil se - 2:2.

Druhý poločas příliš vzruchu opravdu nenabídl. Ani jedno mužstvo se nedostalo do žádné šance. Když už to vypadalo na dělbu bodů, vystřelil zpoza vápna Pešek. Střela mu sice nesedla, ale našel ve vápně úplně volného Javorka, který dal rozhodující gól.

Branky: 28. Čavoš, 38. P. Novák, 88. Javorek - 32. a 43. Javůrek. ŽK: Dujmovič, Machuča. Rozhodčí: Vojkovský - Kotalík, Pochylý. Diváků: 814.

České Budějovice: Staněk - Nitrianský, Havel, P. Novák, Kladrubský - Čavoš, Javorek - Švantner (71. Táborský), Hašek, Pešek (90. Řezáč) - Mashike Sukisa.

Znojmo: Koukal - Helísek (33. Dujmovič), Malár, Čereda, Pospíšil - Ambrozek (58. Pecháček), Lacko, Machuča, Javůrek - Šamánek (81. Avdič), Vašíček.