► Galerie Radost českobudějovických hokejistů po druhém vítězství. [Foto: Jan Škrle]

Po dramatické bitvě ČEZ Motor porazil i podruhé Přerov o gól, v sérii vede 2:0

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.02.2017 07:44 - Aktualizováno: 28.02.2017 09:21

Ve druhém čtvrtfinále play-off první WSM ligy vyhráli včera hokejisté ČEZ Motoru nad Přerovem po dramatické bitvě 3:2 a v sérii vedou 2:0. Třetí a čtvrtý zápas se hraje ve čtvrtek a v pátek v Přerově (18).

ČEZ Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Stejně jako v prvním utkání dostali domácí hned v úvodu zápasu výhodu přesilovky, ale Horčičku, který v brance nahradil Klimeše, nijak výrazně neohrozili. A tak se opakoval pondělní scénář. Po chybě v obraně se dostal do šance hostující Berger a poslal Přerov do vedení. Naštěstí pro Motor bylo rychle vyrovnáno. Vráblík se nádherně prokličkoval, byl faulovaný a v signalizovaném vyloučení Heřman prostřeli Horčičku - 1:1. V závěru třetiny šli Jihočeši poprvé v sérii do vedení. Rob našel před brankou Dostálka, který nezaváhal.

Druhou část poznamenala řada vyloučení, často se přerušovalo, hosté neustále diskutovali s rozhodčími, provokovali a hra se natahovala. Trestná lavice se nestále plnila. V polovině zápasu šel Motor do dvoubrankového vedení, když Novák nejprve nastřelil tyčku, ale puk, ležící před brankovou čárou, stihl dojet a dotlačit do branky. V závěru třetiny hrál Přerov 17 vteřin přesilovku 5 na 3 a během pěti vteřin ji využil, když se od modré čáry bombou prosadil Ferenc.

Úporná bitva pokračovala i ve třetí dvacetiminutovce. Branka však nepadla ani při závěrečné hře bez brankáře ze strany hostů, a tak Motor udržel těsné vítězství.

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Vráblík), 20. Dostálek, (Rob, Pýcha), 32. F. Novák (Nouza) - 6. Berger (R. Pšurný, M. Procházka), 39. Ferenc (Plášek, Sýkora). Vyloučení: 8:11, využití: 0:1. Rozhodčí: Würtherle, Bejček - Štofa, Beneš. Diváků: 6206. Stav série: 2:0.

České Budějovice: Kváča - Fillman, Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha - Dostálek, Rob, Čermák - Nouza, Vlček, Heřman - Šulek, Škoda, Babka - Fronk, Vak, Pajič.

Přerov: Horčička - Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil - Plášek, Sýkora, Sikora - M. Procházka, Pšurný, Berger - Goiš, Dvořák, Kovařík - Petelin, Král, Ižacký.

Martin Štrba (České Budějovice): Byl to velice těžký zápas, ale nikdo nemohl čekat, že to bude nějaká lehká série. Druhý bod je pro nás velice důležitý. Potěšila nás třetí třetina, kterou jsme zvládli bez inkasovaného gólu.

Kamil Přecechtěl (Přerov): Sehráli jsme poměrně vyrovnané utkání. Neměli jsme tolik šancí jako v pondělí, ale přesto si myslím, že jsme soupeře celkem potrápili.