ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.02.2021 20:20

Hokejisté Madeta Motoru České Budějovice prohráli doma posedmé za sebou. Ve 46. kole Tipsport extraligy dnes podlehli Bílým Tygrům z Liberce 2:5 a ztratili už i teoretickou naději na postup do play off. Další zápas odehrají v neděli ve Zlíně (15.30).

Madeta Motor České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. Toman (Plášil, Alderson), 57. Štencel (Slováček, Jonák) - 27. Knot (P. Jelínek), 29. P. Jelín (J. Vlach, R. Pavlík), 38. A. Musil (Gríger, Rosandič), 42. J. Vlach (Rosandič, Gríger), 56. Šír (Rychlovský, Rosandič). Vyloučení: 7:6 (navíc dom. Kubíček a D. Voženílek host. Šír a T. Hanousek 10 min.), využití: 1:1. Rozhodčí: Svoboda, Šindel - Pešek, Malý. Bez diváků.

Motor: Čiliak - Plášil, Vydarený, Slováček, Štencel, Kubíček, Lytvynov - Holec, D. Voženílek, Jonák - Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Novák - Alderson, Gilbert, Ville - P. Novák, Toman, M. Beránek. Trenéři Prospal a Totter.

Liberec: Pavelka - Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, T. Hanousek, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - A. Musil, Gríger, Najman - R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach - Rychlovský, Šír, D. Špaček - Průžek. Trenéři Augusta a J. Kudrna.

Václav Prospal (Motor): Taková porážka docela mrzí. Měli jsme utkání dobře rozehrané, ale od druhé třetiny jsme začali ztrácet kotouče. Soupeř šel do vedení, sice jsme se přesilovkovým gólem dokázali přitáhnout na 1:2, ale pak jsme dostali další branky. Vlastní produktivitou jsme to nedokázali nahradit.

Patrik Augusta (Liberec): Jsme rádi za tři body, ale nebylo to vůbec jednoduché utkání. Největší rozdíl byl v produktivitě. Soupeř měl spoustu šancí a přečíslení. Chvíli nám trvalo, než jsme obranu trochu zatáhli. Od druhé třetiny jsme se zlepšili směrem do defenzivy a z toho jsme měli šanci i v útočném pásmu. Dokázali jsme kontrolovat kotouč a byli jsme produktivní.