Dynamo na podzim doma bylo stoprocentní, poradilo si i se Žižkovem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 10.11.2016 19:16

V komorním prostředí, před téměř prázdnými tribunami a televizními kamerami, dnes fotbalisté českobudějovického Dynama v 15. kole Fortuna národní ligy porazili Viktorii Žižkov 2:0 a i sedmý podzimní domácí zápas vyhráli.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)

V prvním poločase se nehrál bůhvíjak krásný fotbal a nebezpečnější byli rozhodně hosté. Zatímco domácí ani jednou netrefili branku, Žižkovští dvakrát a měli hned několik šancí vstřelit gól. Toho dokonce i docílili, jenže Dočekal skóroval v 9. minutě hlavou z ofsajdu. O čtyři minuty později v jasné šanci sám před Křížkem nezpracoval míč Pavlata, po půlhodině měl další šanci Podrázký a ve 40. minutě poslal míč hlavou těsně nad Engelmann. Za domácí pálil v 33. minutě nebezpečně Táborský z trestného kopu, ale jeho rána levačkou skončila těsně vedle pravé tyče. Do kabin se tak šlo o poločasové přestávce za bezbrankového stavu.

Začátek druhé půle změnu v úrovni hry nepřinesl, ale pak přišel v 57. minutě nádherný okamžik, kdy hostující Dočekal po Volkově centru vystřihl parádní nůžky, ale míč šel těsně nad břevno. Hru Dynama oživilo střídání a zejména pešek byl na hřišti vidět. V 68. minutě hrstka diváků už už křičela gól, ale Táborský zazdil tisíciprocentní šanci. Před úplně prázdnou brankou zakončoval po zemi laxně a Pimpara stačil skluzem před čarou pohromu odvrátit. O šest minut později se ale už černobílí dočkali. Kadula se dostal před brankáře, nedal, ale vyražený balon do sítě nekompromisně napálil Pešek - 1:0. Za dalších deset minut pak přišlo definitivní rozhodnutí. Dynamo zúročilo rychlý protiútok, osamocený Wermke udělal gólmanovi kličku a levačkou poslal míč podruhé do hostující sítě. Jihočeši tak na podzim na domácím hřišti neztratili ani bod, všech sedm zápasů vyhráli.

Branky: 75. Pešek, 84. Wermke, ŽK: Šourek, Táborský - Egert, Dočekal, Rozhodčí: Ginzel - Poživil, Kožár. Diváků: 527.

České Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš (50. Pešek) - Wermke, Benát, Táborský (77. Kladrubský) - Kalod (66. Kadula).

Žižkov: Soukup - Hašek (83. Trýzna), Egert, Pimpara, Šandera - Krystan, Pavlata (33. Sixta) - Engelmann, Podrazký, Volek (78. V. Klán) - Dočekal.

David Horejš (České Budějovice): Jsem nesmírně rád, že jsme dokázali i v posledním domácím podzimním utkání vyhrát za tři body. Nebál bych se říct, že dnes to bylo nejtěžší domácí zápas. Žižkov hrál velmi dobře. Pomohli nám střídající hráči, kteří oživili hru a rozhýbali to. Dnes podle mého vyhrál šťastnější tým.

Zdeněk Hašek (Žižkov): Utkání má dvě tváře. Předvedená hra a výsledek. S konečným skóre 2:0 spokojeni nejsme, ale s předvedenou hrou vcelku ano. Klíčová byla velká hrubka, kterou sice soupeř nepotrestal, ale po ní nás začal přehrávat. Na hřiště se dostaly rychlostní typy hráčů, kteří nám dělali problémy.