Dynamo si snadno poradilo s Karvinou a stále hraje o postup

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.05.2014 19:48 - Aktualizováno: 18.05.2014 19:48

Ve 27. kole Fotbalové národní ligy si fotbalisté Dynama České Budějovice snadno poradili doma s Karvinou 4:0 a drží se tak stále těsně za vedoucím duem Táborsko - Hradec Králové. V příštím kole jedou v sobotu Jihočeši do Vlašimi.

Dynamo České Budějovice - Karviná 4:0 (1:0)

Domácí si před zápasem přáli rychlý gól a ten také přišel. Hned ve třetí minutě zahrával Benát vůbec první rohový kop a Machovec hlavou otevřel skóre. Chvíli poté centroval Herzán, Klesa byl ale před brankou zblokován a následná Machovcova střela po zemi jen tak tak, že neprošla gólmanovi mezi nohama. To však bylo v prvním poločase téměř vše, co si mohli diváci užívat. Dynamo zvolnilo a hosté byli neškodní.

Ve druhém poločase byla převaha domácích už očividná, což vyjádřili i brankově. V 56. minutě přišel na hřiště Linhart, který o minutu později při svém druhém dotyku s míčem skóroval. Po rohu se totiž ve vlastní šestnáctce ukopl obránce tak nešťastně, že míč přistál právě u Linharta, který zblízka tvrdou ranou nedal brankáři Karviné nejmenší šanci. O deset minut později byl Linhart metr před šestnáctkou faulován a Machovec z trestného kopu nádherně trefil do levé šibenice. Brankový účet uzavřel 11 minut před koncem Klesa. Dostal do vápna přihrávku od Linharta, zasekl si balon doleva, šel mezi dva obránce a bodlem po zemi zvýšil na konečných 4:0.

Poločas: 1:0. Branky: 3. a 69. Machovec, 57. Linhart, 79. Klesa. ŽK: Klesa, Funda - Mikula, Ofori, Jovanovič, Gonda. Rozhodčí: Bílek - Kubr, Vaňkát. Diváků: 2295.

Dynamo: Křížek - Novák, Lengyel (80. Hanzlík), Deli, Machovec - Klesa, Benát (55. Linhart), Brunclík (78. J. Hála), Funda - Kalod, Herzán.

Karviná: Pindroch - Koutný, Mikula, Jovanovič, O. Cverna - Ofori (77. Juřena) - Fiala, Gonda, Vaněk, Eismann - Halaška (83. Svatonský).

Hlasy trenérů:

Luboš Urban (Dynamo): Povedl se nám konečně vstup do utkání a pak se hraje jinak. Rozhodl to až druhý gól, který jsme dali po přestávce. Pak už jsme dominovali a přidali třetí a čtvrtý gól. 4:0 je parádní výsledek se silným soupeřem, ale vyřešeno nic není. Hradec i Táborsko vyhrály, teď jedou všechny týmy ven, a kdo kiksne, tak z boje o postup asi vypadne.

Josef Mazura (Karviná): Domácím pomohla rychlá branka a hlídali si náskok. Soupeř udeřil třikrát ze standardky, což nás stálo body. Pořádně jsme si ani nepřihráli, nebyli jsme agresivní. Budějovice nás přehrály a po zásluze berou tři body.