Jihostroji chybí k mistrovskému titulu už jen jedno vítězství

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.04.2014 22:13

Už jen krůček schází volejbalistům českobudějovického Jihostroje k tomu, aby se posadili na mistrovský trůn. V dnešním čtvrtém zápase finálové série totiž porazili na domácí palubovce L:iberec opět 3:1 a stejným poměrem vedou i celou sérii. K titulu jim tak chybí už jen jedno vítězství. Pátý zápas se hraje v sobotu v Liberci (15.00), případný šestý v pondělí znovu v Č. Budějovicích (20.30).

Jihostroj České Budějovice - Dukla Liberec 3:1 (24, -18, 22, 22)

Lépe do zápasu vstoupili hosté, vybojovali si tříbodový náskok, ale domácí srovnali. Ti pak to samé dokázali ještě jednou a v dramatickém závěru set získali poměrem 26:24. Ve druhém setu ale Jihočeši poněkud "odešli" a na palubovce kraloval liberecký smečař Hadrava. Nebylo divu, že set získala Dukla 25:18. Třetí a čtvrtý set, to zase bylo ve vynikající divácké kulise nervydrásající představení! Obě dvě sady vyhrál Jihostroj 25:22 a má tak opravdu už jen kousíček k mistrovskému titulu.

Čas: 123 minut. Rozhodčí: Činátl, Renčín. Diváků: 1900.

Jihostroj: Habr, Kriško, Michálek, Kuliha, Sobotka, Mach, libero Hupka (Zapletal, Fila).
Trenér Jan Svoboda.

Liberec: Janouch, Hadrava, Beer, Staněk, Hýský, Burrow, libero Kopáček (Vencovský, Správka). Trenér Michal Nekola.