Světová liga volejbalistů dnes začala v českobudějovické Budvar aréně

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.06.2016 21:18 - Aktualizováno: 17.06.2016 21:18

V úvodním utkání skupiny C2 Světové ligy volejbalistů, která se hraje až do neděle v Budvar aréně v Českých Budějovicích, prohráli dnes čeští reprezentanti po 103 minutách s Egyptem v pětisetové bitvě. Rozhodující tie-break pro sebe urvali Afričané poměrem 12:15.

Česká republika - Egypt 2:3 (25:21, 22:25, 20:25, 25:22, 12:15)

V úvodním setu se do výraznějšího vedení dostali Češi (12:7, 14:8) a od té chvíle si náskok několika bodů udržovali a pro zisk sady využili druhý setbol - 25:21.

Ve druhém dějství byl stav téměř stále vyrovnaný, až za stavu 19:19 přišla šňůra tří vítězných míčů ze strany Egypta, což se ukázalo jako rozhodující pro srovnání stavu utkání. Set vyhráli hosté 25:22.

Ve třetí sadě vedli sice Češi 13:10, ale pak prohrávali 15:18 a srovnat již nedokázali, set patřil Egyptu poměrem 25:20.

Ve čtvrtém setu se karta obrátila, Češi si udržovali náskok, v závěru utekli na rozdíl pěti bodů a po třetím proměněném setbolu srovnali poměr setů na 2:2. Rozhodnout tak musela zkrácená hra v páté sadě, kterou lépe zvládli Egypťané a radovali se z vítězství.

ČR: Veselý, Beer, Finger, Džavoronok, Janouch, Michálek - libero Kryštof. Střídali Bartoš, Habr, Zajíček, Hadrava, Holubec.

Egypt: Abou, Mamdouh, Afifi, Hossam, Elkotb, Shafik - libero Moawad. Střídali Hassan, Ashraf, Thakil, Abdellatif.

Ohlasy po utkání:

Miguel Falasca (trenér ČR): Bohužel jsme dnes nevyhráli, což mě mrzí, protože jsme zápas začali velmi dobře, dařilo se nám v útoku i na blocích. Na naší prohře se dnes nakonec určitě podepsalo to, že jsme neodehráli ani jedno přípravné utkání.

Nehad Shehata (trenér Egypta): Před utkáním jsme vůbec nedokázali odhadnout, jak bude český tým hrát, ale bylo nám jasné, že se proti nám určitě postaví s velkou chutí bojovat. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli.

V druhém dnešním utkání prohrála Čína hladce s Kanadou 0:3 ((18:25, 22:25, 21:25). V sobotu se hrají zápasy Kanada - Egypt (15.00) a ČR - Čína (18.00), v neděli pak Čína - Egypt (15.00) a ČR - Kanada (18.00).