Ani Češi nestačili na volejbalisty Kanady, vzali jim alespoň set

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.06.2016 21:06

V posledním zápase skupiny C2 Světové ligy prohráli dnes čeští volejbalisté v českobudějovické Budvar aréně před 2360 diváky s Kanadou 1:3 a v tabulce jim patří třetí příčka právě za dnešními přemožiteli a druhým Egyptem.

Česká republika - Kanada 1:3 (16:25, 23:25, 26:24, 24:26)

Zámořský tým, který v předchozích dvou duelech neztratil v Českých Budějovicích ani set, potvrdil své kvality hned v úvodním setu, kdy si vypracoval pětibodový náskok (11:16) a dovedl ho k jasnému rozdílu.

Následující tři sety ale už nabídly vyrovnanou partii, Češi sice druhou sadu prohráli, ale ziskem třetí potěšili opět výborné diváky. Ve čtvrtém setu promarnili domácí možnost srovnat, vedli 25:18, ale Kanaďané se dali dohromady a šesti body v řadě došli k prvnímu mečbolu. Ten sice ještě neproměnili, ale druhý již ano a potvrdili své prvenství v turnaji.

ČR: Veselý, Hadrava, Beer, Bartoš, Janouch, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Finger, Džavoronok, Zajíček, Habr, Holubec.

Kanada: Sanders, Verhoeff, Duff, Winters, Vigrass, Marshall, libero Bann Blair. Střídali: Maar, Blankenau.

Ohlasy po utkání:

Miguel Falasca (trenér ČR): Dnes jsme byli velmi blízko vítězství a myslím, že máme velký potenciál, ale musíme se ještě vyvarovat některých chyb. Myslím, že všichni mladí hráči přes víkend nasbírali hodně zkušeností a posunulo je to dál.

Lawrence McKay (trenér Kanady): Český tým byl dnes ve druhé a třetí sadě velmi silný a my jsme museli hodně zabojovat, abychom je porazili.

V prvním dnešním utkání porazil Egypt Čínu 3:0 (25:20, 28:26, 26:24).