Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Ve skvělé atmosféře přidal jihostroj druhý finálový zářez

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.04.2014 21:14

Volejbalisté českobudějovického Jihostroje porazili dnes na domácí palubovce Liberec 3:1 a ve finálové sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Ve středu se hraje čtvrtý duel opět na jihu Čech (18.00).

Jihostroj České Budějovice - Dukla Liberec 3:1 (23, -20, 17, 18)

Pořádně zaplněná sportovní hala viděla výborný výkon domácích a jejich zaslouženou výhru.
V úvodní sadě Liberec vedl 4:1, Jihočeši srovnali, pak znovu Dukla odskočila na 4:7, ovšem Jihostroj zase srovnal. Pak byla hra vyrovnaná, závěr zvládli domácí 25:23. Ve druhém setu to ale byli hosté, kteří tvrdili muziku - 20:25. Ve třetím setu se ovšem znatelně domácí "utrhli", vedli 22:12 a set s přehledem dohráli 25:17. V báječné atmosféře pak Jihostroj dovedl do vítězného konce i čtvrtou sadu a získal v sérii druhý finálový bod.

Jan Svoboda (trenér Jihostroje): "Na Liberec dolehla skvělá atmosféra. Byli jsme určitě lepší na servisu. Liberec sází na taktiku podání - obrana, když mu to nejde, jsme výrazně lepší."

Čas: 105 minut. Rozhodčí Hudík, Labašta. Diváků: 1930.

Jihostroj: Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek, libero Hupka. Trenér Jan Svoboda.

Liberec: Janouch, Hadrava, Staněk, Beer, Burrow, Správka, libero Kopáček (Vencovský, Hýský, Řezníček). Trenér Michal Nekola.