I druhé semifinálové drama Jihostroj zvládl a vede v sérii 2:0

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.04.2014 09:34

Také včerejší druhý zápas semifinálové série volejbalové extraligy mužů mezi českobudějovickým Jihostrojem a Zlínem přinesl veliké drama, hrané tentokráte dokonce na pět setů. Jihočeši poslední set rozhodli pro sebe a vedou tak 2:0 na zápasy. Série bude pokračovat v pondělí a úterý ve Zlíně. Do finále půjde ten, kdo vyhraje čtyřikrát.

VK Jihostroj České Budějovice - VSC FATRA Zlín 3:2 (-15, 23, 21, -30, 12)

Hosté od začátku dokazovali, že je čtvrteční porážka 3:1 nijak negativně poznamenala, první set zvládli snadno 15:25.

Druhá sada byla dlouho bez výrazného vedení. Dvoubodové vedení přišlo až za stavu 16:18 pro hosty. Domácím se však podařil obrat v koncovce a eso plachtícím servisem smečaře Fily zakončilo druhou sadu 25:23.

V dalším setu už Jihočeši konečně našli optimální sestavu i herní pohodu a velmi záhy si vytvořili slušné vedení. Hostům úplně odešla hra univerzála Koláře a domácí naopak začali zvedat míče v poli. Za stavu 16:10 vystřídali hosté nahrávače, ale ani to už jejich prohru neodvrátilo.

Čtvrtý set byl dlouho vyrovnaný, pak šli do trháku domácí na slibných 19:14. Hostům se však podařilo koncovku velmi zdramatizovat, když Jihostroj prohospodařil vedení 24:22. Ve velmi vypjatém závěru si pak Zlínští vynutili pátý set.

Do něj vstoupili lépe domácí, strany se měnily za stavu 8:4. Zlínští vyrovnali na 11:11, Jihostroj odskočil na 14: 11. Za stavu 14:12 Kostoláni svůj servis poslal do autu a Jihostroj tak vyhrál i druhý zápas.

VK Jihostroj České Budějovice: Habr, Mach, Sukuba, Fila, Kuliha, Kriško, libero Hupka. Střídali Zapletal, Sobotka. Trenér Jan Svoboda.

VSC FATRA Zlín: Bartoš P., Kostoláni, Kotas, Navláčil, Kolář, Bartoš A., libero Obdržálek. Trenér Roman Macek.

Čas: 140 minut. Rozhodčí: Kovář, Fink. Nejvíce bodující hráči: Kuliha 18, Fila 16 - Kostoláni 16, Kolář 15. Diváků: 800.

Hlasy po utkání:"Dnes to byl opět vyrovnaný zápas. Soupeři jsme doslova darovali druhý set. Jinak si myslím, že takovýto volejbal se divákům líbil. V dalších bojích se budeme muset vyvarovat některých chyb. Čtvrtý set jsme vyhráli díky větší odvaze, ale tie-break jsme blbě začali a udělali nevynucené chyby," uvedl Pavel Bartoš ze Zlína.

"Se Zlínem to ještě bude velice těžká série. Mají výborné smečaře i blokaře. Nám se zatím nedaří bránit Kostolániho, který hraje z výšky. Jsou to pro nás velmi důležitá dvě vítězství. Kromě první sady byly všechny sety rozhodnuty až v koncovce. Ve Zlíně je velmi netypická hala a určitě tam bude soupeř ještě nebezpečnější," řekl Tomáš Fila, smečař domácích.