Trápící se a špatně hrající Dynamo spasil proti Vltavínu 17letý Jan Hála

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.04.2014 22:23

Ve 21. kole Fotbalové národní ligy porazili dnes fotbalisté Dynama České Budějovice šťastně Vltavín 1:0, když o jejich vítězství rozhodl 12 minut před koncem střídající 17letý Jan Hála. Výkon jednoho z aspirantů na postup byl hodně bídný, ale počítají se body a ty získali Jihočeši všechny tři.

Dynamo České Budějovice - Loko Vltavín 1:0 (0:0)

Pokud někdo čekal, že hosté budou od začátku pod tlakem a zalezlí, ten se mýlil. Hned v první minutě totiž napřáhl z 20 metrů Valíček a jen těsně minul pravou tyč. O tři minuty později stálo při domácích obrovské štěstí, když po rohovém kopu trefil Lengyel břevno vlastní branky! Vlastní branka pak mohla padnout i na druhé straně, rovněž po rohovém kopu. Krimlák trefil míč špatně a brankář Čaba ho s pomocí tyče zastavil těsně před brankovou čarou. Úvodní čtvrthodinku uzavřel pěknou střelou z těžké pozice Kalod po centru Machovce, ale Čaba byl pohotový a skvěle vyrazil nad břevno. To však bylo na dlouhou dobu všechno a do šaten se šlo o poločase za bezbrankového stavu.

Po změně stran Vltavín zahrozil po rychlém brejku, ale střela Podzimka se mezi tři tyče nevešla. Domácí sice měli míč častěji na kopačkách, ale jejich hra byla plná nepřesností a bez patřičného důrazu a zakončení. Ze zmaru je vysvobodil 12 minut před koncem mladý Jan Hála, který přišel na hřiště po necelé hodině hry. Před vápnem obešel dva protihráče a střelou z 18 metrů přesně k pravé tyči rozhodl o zisku důležitých bodů.

Poločas: 0:0. Branka: 78. J. Hála, ŽK: Brunclík, M. Hála - Komárek, Valíček, Rozhodčí: Mikel - Plesar, Antoníček. Diváků: 2250.

České Budějovice: Křížek - M. Hála (73. Wermke), Lengyel, Deli, Machovec - Klesa, Brunclík (57. J. Hála), Benát, Chmelo - Linhart (57. Funda), Kalod.

Vltavín: Čaba - Pozníček, Komárek, Ptáček, Hájek - Hodas, Pávek (84. Škorvánek), Valíček, Podzimek -Čermák (87. Mařík), Krimlák (84. Očovan).

Hlasy trenérů: Luboš Urban (České Budějovice): Fotbal je o gólech, my jsme jeden dali, soupeř žádný. Co říci k našemu výkonu? Klukům nemohu upřít snahu, ale bylo to hektické a splašené. Hráli jsme na dva útočníky a po změně stran jsme to oživili mladíky. Nakonec to dopadlo tak, že nás spasil sedmnáctiletý Jan Hála. Zaplaťpánbůh za tři body, ale výkon nebyl ideální.

Radek Kronďák (Vltavín): Těžko se mi to hodnotí. Vzhledem k našemu výkonu jsme si bod zasloužili. V naší situaci by byly body na hřišti Budějovic zázrak, ale nebyli jsme jim daleko. Prošla do sítě jedna střela z dálky, co se dá dělat.