Dynamo s Hradcem Králové remizovalo, bod je málo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.03.2014 09:21

Fotbalisté Dynama České Budějovice remizovali včera na domácím hřišti s vedoucím celkem Fotbalové národní ligy, Hradcem Králové, 1:1. V situaci, kdy se Jihočeši chtějí přiblížit postupovým příčkám, je pro ně získaný bod málo.

Dynamo České Budějovice - Hradec Králové 1:1 (0:1)

Sestava, v jaké Dynamo nastoupilo, skýtala hned několik překvapení. Do základní jedenáctky se totiž postavili Benát, Dvořák a Chmelo a pouze na lavičce či v hledišti zůstali Linhart, Brunclík, M. Hála, chyběl pochopitelně vykartovaný Machovec. Úvod šlágru 19. kola byl hodně opatrný. V první dvacetiminutovce stojí za zmínku snad jen střela Haliloviče z velké dálky, nebo Herzánova nabídka z pravé strany, na kterou jen těsně nedosáhl Chmelo. Nečekaně udeřilo po půlhodině hry. Dvořák při odkopu trefil Klesu a byl z toho roh. Ten zahrál Halilovič a Križko hlavičkou otevřel skóre.

Do druhé půle vyslal trenér Urban na hřiště Linharta, ale ani to nepomohlo. Jihočeši naopak mohli inkasovat podruhé. Přečíslení tři na dva vyřešil výborně Malinský, obhodil si Lengyela a položil Křížka, ale následně přestřelil branku. V 56. minutě musel ze hřiště pro zranění Dvořák, na hrot se posunul Kalod a přišel drtivý tlak Dynama, které po sérii rohů srovnalo. Hanzlíkův roh proletěl celým vápnem až k nekrytému Benátovi, který přesnou střelou vyrovnal.

Záhy Benát znovu hlavičkoval, ale Koubek vyrazil na roh. Po něm se k hlavičce dostal Deli a hradecký brankář vyškrábl míč z brankové čáry. Pak ale tlak domácích trochu opadl a mohla přijít studená sprcha, jenže Hovorka sám na vápně branku netrefil. Tlak Dynama pak znovu zesílil, po dobré práci Klesy mohl skórovat Chmelo, ale chyběly mu centimetry. Dynamo tak s Hradcem pouze remizovalo 1:1.

Poločas: 0:1. Branky: 61. Benát - 29. Križko, ŽK: Herzán, Hurka, Kalod - Halilovič, Rozhodčí: Ardeleánu - Kubr, Kotalík, Diváků: 2846.

Dynamo: Křížek - A. Dvořák (56. Kalod), Lengyel, Deli, Hanzlík - J. Hála (90. Brunclík), Benát, Herzán - Klesa, Chmelo, Hurka (46. Linhart).

H. Králové: Koubek - Holeš, Križko, Rolko, Čermák - Hovorka, Janoušek (89. Plašil) - Malinský (76. Shejbal), Halilovič (65. Kulič), Zelený - Vaněček.

Hlasy trenérů: Luboš Urban (Dynamo): Chtěli jsme vyhrát, takže jsme zklamaní. Znovu jsme prospali první poločas a museli jsme dobývat soupeřovu obranu. Poslali jsme na hřiště Linharta s Kalodem a najednou nás bylo plné hřiště. Po jedné ze standardek jsme vyrovnali a mohli jsme dát další góly. I soupeř měl poté šance z brejků, to jsme měli štěstí. Ale pro nás je v současné situaci bod málo.

Luboš Prokopec (trenér Hradce): Chtěli jsme zde získat bod, ten jsme získali, takže z tohoto pohledu jsme spokojeni. Zápas se lámal v situaci, když jsme nevstřelili druhý gól z jasné šance. Pak ale domácí přidali, byli lepší a hráli nátlakově. V závěru mohli přidat druhý gól, měli jsme i štěstí, ale remíza si myslím, že je nakonec spravedlivá.