Výhra Dynama potěšila, hra už tak kvalitní nebyla, je co zlepšovat

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.03.2014 21:22 - Aktualizováno: 07.03.2014 21:24

V prvním jarním, celkově už 17. kole Fotbalové národní ligy, porazili dnes fotbalisté Dynama České Budějovice na Střeleckém ostrově Varnsdorf 1:0. Vítěznou branku vstřelil již v 9. minutě Klesa. Fotbal to však příliš pohledný nebyl.

Dynamo České Budějovice - FK Varnsdorf 1:0 (1:0)

V prvním poločase byli domácí horším týmem, přitom šli do kabin s náskokem. Ten získali už v začátku utkání, kdy Hurka vybojoval u rohového praporku míč, zleva poslal míč na malé vápno, kde byl Klesa dříve než obránce a z voleje otevřel skóre. Inkasovaná branka ale paradoxně "nakopla" hosty. V 19. minutě se dostal zleva do vápna Kotiš a Křížek parádním zákrokem vytáhl míč zpod břevna na roh. Vzápětí Zbrožek zakroutil centr tak šikovně, že ten skončil na břevně. Ve 38. minutě se znovu vyznamenal Křížek, který perfektně zlikvidoval střelu Martana, jenž mířil za vápnem placírkou do levého horního rohu. Hosté byli až do konce poločasu lepší, ale naštěstí pro Jihočechy se do koncovky nedostávali.

Druhá půle byla ze strany domácích o poznání lepší, hru kontrolovali a vytvořili si i šance. Klesa nšel v 51. minutě centrem Linharta, ten však mířil z malého vápna z první nad. O 17 minut později zahrával Klesa roh, uvnitř šestnáctky se dostal k míči Kalod, ale vystřelil slabě doprostřed branky, kde byl připravený brankář. Do konce zápasu už k žádné vyložené šanci nedošlo ani na jedné straně a Jihočeši tak získali všechny tři body.

Poločas: 1:0. Branka: 9. Klesa. ŽK: Klesa, Kalod - Jakobovský. Rozhodčí: Ochotnický - Moláček, Černý. Diváků: 2155.

České Budějovice: Křížek - M. Hála, Lengyel, Kalod, Machovec - J. Hála (73. Benát), Brunclík, Herzán - Klesa, Linhart (84. Chmelo), Hurka (58. Hanzlík).

Varnsdorf: Fendrich - Jakobovský, Kouřil, Zbrožek, Tvaroha (71. Mach) - Mikinič (86. Zieris), Kotiš, Jurča (55. Halbich), Breite - Schubert - Martan.

Hlasy trenérů: Luboš Urban (): Varnsdorf je velmi dobrý tým, a to se na hřišti ukázalo. Z mého pohledu jsme odehráli dobrých dvacet, možná třiadvacet minut. Chtěli jsme napadat soupeřovu rozehrávku, a to se nám vyplatilo. Hurka vybojoval u rohového praporku zdánlivě ztracený balon, poslal centr do vápna, kde se prosadil Klesa. Soupeř nás ale rychle přečetl, roztáhl hru do stran a začal nám to tam prostrkávat. Varnsdorf měl dvě gólovky a výborně nás tam podržel Kříža. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Na držení balonu to sice bylo třeba 40 na 60, ale soupeře jsme k ničemu nepustili. Navíc jsme měli několik možností jít do protiútoků, kopali jsme i rohy a další standardky, které jsme v první půli vůbec neměli. V závěru jsme pak hráli přísně na udržení výsledku. Samozřejmě víme, že to nebylo optimální, to každý viděl. Přesto si výsledku cením.

Zdeňko Frťala (trenér Varnsdorfu): Naší hře chyběla jenom branka, jinak klukům nemám co vytknout. Utkání jsme zvládli velice dobře, byli jsme převážně lepším týmem. Ve druhém poločase jsme hráli ale jen po šestnáctku, domácí nás už nepustili k stoprocentní šanci. Fotbal se hraje na góly, domácí jeden dali a my ne, takže jsme prohráli. Před kluky smekám, protože zápas odehráli opravdu dobře. Byli jsme si vědomi, jak je to pro domácí důležité vstoupit dobře do sezony, což se podepsalo na jejich hře. Byli svázaní a nedařilo se jim. Jsem přesvědčený, že když takhle budeme hrát dál, budeme se pohybovat v horních patrech tabulky. Kluci se fotbalem baví, a to je pro nás prioritou.