Liberec obhájil vítězství v Českém poháru, mezi ženami se raduje Prostějov

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.02.2014 07:48 - Aktualizováno: 19.02.2014 07:49

Včera vyvrcholilo v Českých Budějovicích volejbalové finálové klání Českého poháru 2013/2014. Původně očekávané finále mezi Libercem a domácími hráči Jihostroje se po pondělní překvapivé prohře Českých Budějovic s Příbramí v semifinále nekonalo, Liberec se postavil právě středočeským volejbalistům.

Ti, kdo na finále Českého poháru dorazili, určitě nelitovali. Byli totiž svědky vyrovnané a dech beroucí bitvy, která možná trochu neodpovídá výslednému skóre 3:0 na sety pro Liberec.

Liberečtí hráči díky této výhře obhájili loňské vítězství z Českého poháru a potvrdili svou vynikající formu. Příbram ale, jak bylo naznačeno, nedala svou kůži zadarmo. V úvodní sadě se v koncovce odehrálo neuvěřitelné drama, které skončilo až vítězstvím Liberce v poměru 30:28. Podobně se rozhodovala také druhá sada, tu Liberec nakonec získal 28:26. Ve třetím setu již po dvou nezdarech v závěru předchozích dvou dějství již příbramští hráči nedokázali tolik držet s Duklou krok a ta si dokráčela pro vítězství v celém utkání.

Liberec - Příbram 3:0 (28, 26, 20)

Mezi ženami získaly Český pohár podle očekávání největší favoritky z Prostějova, které si ve finále poradily s Olympem Praha. První set sice byl plně v režii týmu z Hané, ovšem ve druhém setu Pražanky odmítly jednoznačný průběh zápasu a sadu získaly pro sebe. Třetí i čtvrtý set se pak rozhodovaly ve vyrovnané koncovce. Zde se ale ukázala zkušenost hráček Prostějova, které vypjaté závěry zvládly lépe a zaslouženě tak slaví zisk poháru.

Agel Prostějov - Olymp Praha 3:1 (17, -21, 25, 25)