Krize Motoru pokračuje, prohrál zase doma s Havlíčkovým Brodem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.11.2013 20:48 - Aktualizováno: 30.11.2013 20:49

Porážkou na domácím ledě s Havlíčkovým Brodem 1:2 začali hokejisté českobudějovického Motoru druhou polovinu prvoligové sezóny. Výsledková mizérie Jihočechů tak pokračuje, prohráli počtvrté v řadě a stále jsou v nejspodnějších patrech tabulky.

HC Motor České Budějovice - HC Rebel Havlíčkův Brod 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Začátek utkání patřil hostům. Hned v první minutě uháněl n a Kůdelu v domácí brance Číp, o pět minut později zase Havel, ale ani jeden nedal. Neuspěl ani před brankou osamocený Polodna. Motor se rozjížděl hodně ztěžka, první šanci měl na rozhraní 8. a 9. Minuty, kdy Kotalík objel branku, přihrával a hosté se štěstím odolali. Každý ze soupeřů pak nevyužil přesilovku, takže do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Také ve druhé části měli víc šancí hosté. Ve 25. minutě jel sám na Kůdelu Dvořáček, nedal. Rebelové se ale přece jen dočkali. Ve 34. minutě ztratil puk ve středním pásmu Skuhravý, z rychlého protiútoku se dostal sám před českobudějovického gólmana Havel a tentokráte mířil přesně do levé šibenice. O několik vteřin později trefil Petruška tyč, stejný zvuk se do konce třetiny ozval při přesilovce hostů, takže Jihočeši mohli být rádi, že prohrávali jen o gól.

A ve 43. minutě vyrovnali! Rob nahodil před branku, kde přesně tečoval Ferebauer. Motor na chvíli ožil, ale v 55. minutě přišla další hrubka v rozehrávce ve vlastním obranném pásmu a bylo zle. Hosté se dostali do přečíslení a Stehlík rozhodl o jejich vítězství.

Branky a nahrávky: 43. Ferebauer (Rob, Kňazev) - 34. Havel (Polodna, Číp), 55. Stehlík (Milfait). Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Samuel. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 3256.

České Budějovice: Kůdela - Kotaška, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Eberle, Skuhravý, Kotalík - Kňazev, Ferebauer, Rob -Vaniš, Bárta, Šperger.

Havlíčkův Brod: Šindelář - Novotný, Kolafa, Plášil, Jank, Korim, Semrád, Zítka - Kozlík, Číp, Polodna -Havel, Berger, Říha - Petruška, Maliník, Stach - Dvořáček, Milfait, Stehlík, - Chlubna.

Hlasy trenérů:

Jaroslav Jágr (HC Motor České Budějovice): Trápíme se. Mužstvo bylo oslabované, navíc máme problémy s rozehrávkou. Na vyrovnání a aspoň případný bod jsme se nadřeli a nakonec ho stejně nemáme. Je to o špatné disciplíně hráčů. Nevím, jakým způsobem se budeme z té deky dostávat.

Jiří Mička (HC Rebel Havlíčkův Brod): Myslím, že si tři body odvážíme naprosto zaslouženě. V prvních dvou třetinách jsme měli osm šancí, zvonily tam tyčky, dostávali jsme se do samostatných nájezdů, ale naše koncovky byly hluché. Přitom jsme mohli vést minimálně o tři góly. Na začátku třetí třetiny měly Budějovice po našem vyloučení tlak a po vyrovnání mohly rozhodnout. Vzali jsme si time-out a chtěli hru zpomalit, uklidnit a kluky nabudit. To se nám povedlo. Zbytek zápasu už byl vyrovnaný a při akci dva na jednoho naší čtvrté pětky jsme rozhodli. Se štěstím jsme to pak už dohráli.