► Galerie Linhart otevírá skóre zápasu již ve 4. minutě. [Foto: Jan Škrle]

Předsevzetí splněno, Dynamo doma bralo proti Zlínu všechny tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.10.2013 21:17 - Aktualizováno: 18.10.2013 21:23

V dnešním zápase 12. kola Fotbalové národní ligy porazilo Dynamo České Budějovice na Střeleckém ostrově Zlín 2:0, když o výsledku rozhodlo už v prvním poločase.

SK Dynamo České Budějovice - FC Fastav Zlín 2:0 (2:0)

Úvod utkání vyšel jihočechům parádně. Již ve 4. minutě dal Kalod hlavou doprava na Poliačka, který centrem přes malé vápno našel Linharta, jenž ve skluzu dal do prázdné brány na 1:0. Hra pak bez nějakého vzruchu ubíhala, až ve 23. minutě nepřesně střílel Klesa, ovšem nechybělo mnoho, aby Kalod v pádu míč nezasáhl, což by způsobilo zlínskému brankáři určitě nemalé potíže. O pět minut později přišla jasná šance hostů - ve vápně se výborně uvolnil Holík, ovšem jeho střelu levačkou zlikvidoval dobře chytající Křížek. Ve 37. minutě se naopak radovali znovu domácí. Linhart patičkou uvolnil na hranici šestnáctky Klesu, který uklidil balon levačkou přesně k pravé tyči - 2:0. Dvě minuty nato parádně vystřeli z 20 metrů Hašek a míč olízl břevno zlínské branky.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, Zlín ale přece jen zlepšil obrannou hru a příliš toho domácím neumožnil. Šance však přišla - v 59. minutě nejdříve Klesa prováhal správný okamžik ke střele a obránce jeho pokus zblokoval na roh. Po jeho zahrání hlavičkoval výborně Deli, ale i zákrok hostujícího brankáře byl parádní. Dynamo pak kontrolovalo hru, ale na drama mohlo být zaděláno deset minut před koncem. To se znovu ve vápně skvěle uvolnil Holík, jeho střelu mířící do branky ale vyrazil na čáře stojící Klesa. Ten pak následně zažehnal i dorážku Kubici. Do konce utkání se pak už nic podstatnějšího neudálo a Jihočeši zaslouženě získali tři body.

Poločas: 2:0. Branky: 4. Linhart, 36. Klesa. ŽK: Linhart, Rozhodčí: Marek - Pospíšil, Černý. Diváků: 1235.

České Budějovice: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - Poliaček (63. Vyskočil), Benát (73. Wermke), L. Jarolím, Klesa - Linhart, Kalod (90. Němec).

Zlín: Dostál - Malý (66. Pazdera), Kubica, Kroča, Hubáček - Bublák (60. Kurtin), Polách, Salascha (60. Elšík) - Železník, Holík, Hruška.

Pavel Hoftych (trenér Dynama): Ve čtvrté minutě jsme šli do vedení, a to byl velice důležitý moment utkání. Zlín totiž málo gólů sice střílí, ale zároveň jich velice málo dostává. Poté jsme přidali druhý gól, který tým uklidnil. I v dalším průběhu hry jsme tam měli další šance, ty jsme ale již dotáhnout nedokázali. Ve druhém poločase soupeř bránil o něco lépe a měl také několik náznaků příležitostí a jednou nás tam zachránil na brankové čáře Michal Klesa. Měli jsme následně i možnost v podobě protiútoků, kdy soupeř hrát tak trochu vabank, třetí gól jsme tam ale již dotlačit nedokázali.

Alois Skácel (trenér Zlína): Jsme v situaci, kdy nemůžeme rozdávat body. Říkali jsme si, že bychom alespoň bod dnes uhrát mohli, ale to bychom museli hrát přesně tak, jak jsme si před zápasem řekli. Jenže hned ve čtvrté minutě jsme dopustili to, aby soupeř naklonil zápas na svou stranu, a to byl pro nás pro všechny šok. Naše zkušená obrana udělala při obou inkasovaných gólech hrubé chyby a můžeme být jen rádi, že nás ve druhém poločase podržel gólman Dostál. Vítězství domácích bylo zasloužené.