Motor porazil lídra tabulky, Mladou Boleslav "skolil" po samostatných nájezdech

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 12.10.2013 21:21 - Aktualizováno: 12.10.2013 21:43

Hokejisté českobudějovického Motoru porazili v dnešním 11. kole lídra první ligy, Mladou Boleslav, 5:4 po samostatných nájezdech. Výborné utkání bohaté na branky zvedalo ze tří čtvrtin zaplněnou Budvar arénu ze sedadel.

HC Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 5:4 (2:1, 2:3, 0:0 - 0:0) po samostatných nájezdech

Úvod utkání jasně opanoval favorit ze středních Čech, domácí se před branku hostů dostali až ve třetí minutě. Halmoši mezitím dvakrát zasahoval proti Nouzovi a Mikulíkovi, kteří před ním byli zcela sami. Tlak Mladé Boleslavi logicky vyústil ve vedoucí gól v 6. minutě. Po závaru se dostal k puku Jiránek a překonal ležícího Halmošiho. Jihočechy však inkasovaný gól "nakopl" a začali se postupně herně zvedat. Kotalíkovo sólo a střela Posmyka k vyrovnání ještě nevedly, ale při vyloučení Demela to přišlo. Do konce přesilovky zbývalo pět vteřin, když se odražený puk dostal k Vráblíkovi, který tvrdou střelou k pravé tyči skóre srovnal. Jihočeši svůj tlak zvyšovali a Valent se měl co ohánět. Paradoxně však v té době mohli inkasovat, Vrbata jel sám na Halmošiho, ten však v rozkleku skvěle zasáhl levým betonem. A pro hosty přišel trest. V polovině 16. minuty řádně napřáhl Posmyk od modré a po odrazu od tyček skončil puk za brankovou čarou - 2:1.

Po přestávce přišla hodně bláznivá prostřední část. Hned na začátku se domácí úspěšně bránili přesilovce, ale při dalším signalizovaném vyloučení nastřelil Broš brusle Chmelíře, od kterého putoval kotouč za záda bezmocného Halmošiho - 2:2. Další ledová sprcha přišla za 24 vteřin, kdy se trefil Nouza. A aby toho nebylo málo, inkasoval Motor ve vlastní přesilovce, kdy ujeli Broš s Lencem proti Vráblíkovi a Lenc dával do prázdné brány na 2:4. Boleslav skórovala třikát za minutu a třičtvrtě! Ovšem jak rychle šli hosté do vedení, stejně tak rychle o něj přišli. V téže přesilovce, kdy Jihočeši inkasovali, totiž snížil Skuhravý svou rovní letošní brankou a za dalších 35 vteřin se do útočného pásma rozjel Vráblík a švihem k pravé tyči srovnal! V čase 26:12 tak bylo skóre 4:4 a hala bouřila. Do konce třetiny se však už stav nezměnil, i když Motor hrál čtyřminutovou přesilovku za Demelovo hru vysokou holí.

Rovněž ve třetí třetině branka nepadla, ale přesto byla zajímavá. Rozhodnout mohly obě strany, ale nestalo se. Hosté hráli v posledních sedmi minutách dvě přesilové hry, ale pokaždé v jejich průběhu faulovali, takže z nich nic nebylo.

Pětiminutové prodloužení začali naopak půlminutovou přesilovkou 4 na 3 domácí, ale nic se nestalo. Po jejím skončení měl v 62. minutě dvě šance Melka, ale poprvé zasáhl dobře Valent, podruhé českobudějovický útočník netrefil branku. V poslední minutě to byl zase mladoboleslavský Lenc, který pohořel sám před Halmošim. O bodu navíc tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich jako jediný uspěl Skuhravý, a tak druhý bod si připsal Motor.

Branky a nahrávky: 10. Vráblík (Ondřej), 16. Posmyk (Skuhravý), 26. Skuhravý, 27. Vráblík (Ondřej, Kuchejda), rozh. náj. Skuhravý - 6. Jiránek (Rys, Kulich), 23. Broš, 23. Nouza (Protivný), 25. Lenc (Broš) Rozhodčí: Blecha - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4402.

České Budějovice: Halmoši - Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Prokop, Semrád - Kotalík, Melka, Skuhravý - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Prokeš, Vaniš - Mavrojanidis, Přibyl, Třetina - Bárta .

Mladá Boleslav: Valent - Němeček, Pojkar, Bohunický, Jindra, Protivný, Kulich, Kurka - Nouza, Výborný, Pabiška - Vrbata, Mikulík, Rys - Broš, Koudelka, Jiránek - Loskot, Lenc, Demel.

Radek Bělohlav (Č. Budějovice): Chtěli jsme narušit systém hry Mladé Boleslavi. V první třetině se nám to dařilo, zato ve druhé už vůbec ne. Ale cením si toho, že jsme se dostali zpátky do zápasu a nakonec získali bod navíc.

František výborný (Mladá Boleslav): Pro mě to byl zase zápas v místě, kde byl roky. České Budějovice sleduju a fandím jim, pokud právě nehrají s námi. Bylo to dobré utkání, ale my jsme hodně faulovali a nedostali jsme se do rytmu. Určitě umíme hrát lépe.

Další výsledky: Olomouc - Havířov 7:0, H. Brod - Ústí nad Labem 4:2, Šumperk - Benátky nad Jizerou 9:3, Litoměřice - Beroun 5:1, Kadaň - Jihlava 1:2 po samostatných nájezdech, Třebíč - Most 1:2.