Jeden jediný gól stačil Motoru na tři body, koncovka Jihočechů zlobí

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.10.2013 20:52

Jediným, a to ještě hodně šťastným, gólem Kuchejdy porazili dnes hokejisté Motoru v 9. kole 1. ligy na svém ledě v Budvar aréně Most. Nad posledním celkem tabulky měli jasnou převahu, ale i přes množství dalších šancí nebyli schopni skórovat. Koncovka je jejich velká slabina, vždyť v předchozích dvou zápasech dali také pouze jednu branku, navíc v prodloužení.

HC Motor České Budějovice - HC Most 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Utkání zahájili Jihočeši náporem, gólman hostů Horák musel krýt hned několik nebezpečných střel. Na chvíli je přibrzdilo vyloučení Kotalíka, ale jinak hosty k ničemu nepustili. Sami ovšem nevyužili dvě přesilovky a vypadalo to na další trápení se vstřelením gólu. Vysvobození přišlo v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky. Kuchejda napřáhl mezi červenou a modrou čarou, Horák puk vyrazil do vzduchu za sebe a ten pomalu doskákal za brankovou čáru. Asi málokdo z diváků v té chvíli tušil, že už radost ze vstřelení gólu do konce utkání nezažije.

Brankář Mostu totiž v dalším průběhu mnohonásobně odčinil svou chybu a přiváděl domácí hráče k šílenství. Žádný krásný hokej k vidění opravdu nebyl, diváka ze sedadla opravdu nezvedal. Několik výborných zákroků musel ukázat i ochránce domácí svatyně Halmoši, ale byl to především Horák na druhé straně, kdo se musel pořádně činit. Zlikvidoval střely Chmelíře i Posmyka. Na ukazateli skóre tak stále svítil stav 1:0, který i přes závěrečnou power play Mostu vydržel až do konce. Za jednu jedinou branku tak získali Jihočeši tři body.

Branka a nahrávka: 20. Kuchejda (Posmyk). Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. Diváci: 3722.

České Budějovice: Halmoši - Novák, Prokop, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Semrád, Kříž - Kotalík, Melka, Třetina - Ondřej, Šachl, Kuchejda -Ferebauer, Skuhravý, Vaniš - Bárta, Přibyl, Turek.

Most: Horák - Kasal, Charousek, Hora, Čížek, Slavík, Drtil, Havelka - Tauš, Smolka, Sedláček - Bojer, Slavíček, Písařík - Andres, Zavřel, Kafan - Nedrda, Palaščák.

Další výsledky: Olomouc - Ústí 2:0, H. Brod - Benátky nad Jizerou 5:4, Šumperk - Berou 2:3 po samostatných nájezdech, Ml. Boleslav - Havířov 6:3, Třebíč - Jihlava 2:8, Kadaň - Litoměřice 5:6 po samostatných nájezdech.