► Galerie Střelec rozhodující branky Antonín Melka. [Foto: Jan Škrle]

Vyrovnaný duel Motoru s Jihlavou rozhodli Jihočeši jedinou brankou v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.09.2013 21:02 - Aktualizováno: 01.10.2013 08:14

Jediný gól, který padl až v prodloužení, rozhodl dnešní duel mezi Motorem České Budějovice a Duklou Jihlava v 1. hokejové lize. Zápas to bojovný a vyrovnaný, příliš hokejové krásy diváci neviděli. Hosté mohou mluvit o smůle, protože třikrát rozezvučeli brankovou konstrukci za Halmošiho zády.

HC Motor České Budějovice - Dukla Jihlava 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

V první třetině sehodně bruslilo, ale hra byla plná nepřesností na obou stranách a šance veskrze žádné. A když se něco "urodilo", byli na správném místě oba brankáři. Ve druhé třetině nejdříve promarnil šanci při přesilovce domácí Skuhravý. Pak měla početní výhodu Dukla a zle domácíám zatápěla, Halmoši měl dva vynikající zákroky a Jihočechy podržel. Aby toho nebylo málo, na trestnou lavici zamířili další hráči Motoru, Jihlava hrála dokonce 18 vteřin 5 na 3 a byl to opět v hlavní roli vynikající Halmoši, kterému po Důrasovo střele pomohla horní tyč. Další přesilové hry se dočkali i Motoráci, nebezpečně vysla puk švihem Kotalík, ale Sáblík pohotově zakročil levým betonem. Rovněž ve třetí třetině pokračoval zápas kdo z koho a bylo čím dál víc zřejmé, že rozhodne jediná branka. Sáblíkovi řádně zatrnulo v 45. minutě, kdy nezkrotil lehce nahozený puk a vznikla před ním pořádná "trma-vrma". Velké štěstí pak stálo při domácích, neboť při přesilovce tečoval v 49. minutě Mikeš šikovně Kotvanovo nahození a puk podruhé orazítkoval horní tyš Halmošiho klece. Tyč pomohla domácímu brankáři také v 57. minutě!

Půl minuty před vypršením základní hrací doby se naskytla početní výhoda Jihočechům, protože Jihlava hrála v šesti. Gól však nepadl a na řadu tedy přišlo pětiminutové prodloužení. Přesilovka domácích pokračovala v počtu 4 na 3 a po souhře Nováka s Kotalíkem rozhodl o bodu navíc pro Motor Melka, jenže střílel do zcela odkryté branky.

Branky a nahrávky: 61. Melka (Kotalík, Novák). Rozhodčí: Schmejkal, Wurtherle - Šperl, Zika. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváků: 3771.

České Budějovice: Halmoši - J. Novák, Prokop, Posmyk, Kříž, Chmelíř, Vráblík - Kotalík, Melka, Vaniš - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Bárta, Skuhravý, Třetina - Ferebauer, Přibyl, E. Turek - Mavrojanidis.

Jihlava: Sáblík - Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Zadražil, Kaláb, Kotvan, Štebih - Čachotský, Zeman, Seman - Hubáček, Důras, Prokš - Kuřítko, Velecký, Mikeš - Kadlec, Krupka.

Radek Bělohlav (HC Motor): Chtěli jsme aktivně vstoupit do zápasu a soupeř nás až tolik nepustil. Nebylo to až takové, co jsme si řekli. Druhá třetina byla ovlivněná vyloučeními a mohli jsme být rádi, že jsme jí uhráli a neinkasovali jsme. Ve třetí části to bylo opatrné, ale dneska řekněme, že opravdu vyhrál šťastnější. Náš gólman měl svůj den a předvedl pár výborných zákroků.

Petr Vlk (Dukla): Vstoupili jsme do utkání dobře, ale bohužel se trápíme v koncovce. Hra nebyla špatná. Druhá třetina byla ovlivněná vstupem v oslabení. V přesilovkách jsme měli šance, ale zase nedali. Poslední třetina už byla opatrná a utkání se dotáhlo do prodloužení. Bohužel před koncem jsme odělali taktickou chybu. To ovlivnilo celý čas v prodloužení až do inkasované branky. Domácí to sehráli tak, jak to sehráli. Musím říct, že jsme dneska utkání neodehráli špatně.