Dvougólové manko z prvních dvou minut už Motor nedohnal a doma prohrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 25.09.2013 20:50 - Aktualizováno: 25.09.2013 20:52

Hokejisté českobudějovického Motoru prohráli dnes v 5. kole 1. ligy doma s Litoměřicemi 1:2. Po třech vítězstvích v řadě tak vyšli bodově naprázdno.

HC Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Hosty, kteří fungují jako farma Sparty, předcházela dobrá pověst a v zápase to také potvrdili. Domácí navíc zažili katastrofální úvod zápasu. Po minutě a pěti vteřinách prohrávali už dva nula. Po hrubé chybě v rozehrávce se ocitl zcela sám před Halmošim Čermák. Jeho první pokus ještě gólman Motoru vyrazil, ale na dorážku už reagovat nemohl. To bylo odehráno pouhých devatenáct vteřin zápasu. Druhý úder přišel po pětašedesáti vteřinách hry. Bahenský se protáhl kolem mantinelu a střelou z úhlu překonal Halmošiho podruhé. A to ještě mohli být rádi, že neinkasovali při minutové přesilovce soupeře pět na tři.

Po první přestávce se Motor vrhnul do hry s velkým odhodláním, ale kvalita tentokráte chyběla. Hosté pozorně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků, při jednom z nich Bahenský trefil tyč. Domácí hráli řadu přesilovek, puk létal okolo tyček, ale gól nepřišel.

Diváci se gólové radosti dočkali až ve třetí třetině, kdy se v sedmé přesilovce konečně trefil Kotalík. V dramatickém závěru hráli Jihočeši bez brankáře při vyloučení Šulce 6 na 4, puk do branky dostali, ale bohužel až po závěrečném klaksonu, takže branka pochopitelně neplatila.

Branky a nahrávky: 45. Kotalík (Moravec, Skuhravý) - 1. Čermák (Matai), 2. Bahenský (Hašek). Vyloučení 5:9 (navíc dom. Skuhravý 10 min.), využití 1:0. Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Svobodová. Diváci: 3934.

České Budějovice: Halmoši - J. Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Kříž, Prokop - Kotalík, Skuhravý, Třetina - Ferebauer, Melka, Bárta - Ondřej, Přibyl, Kuchejda - Mavrojanidis, E. Turek.

Litoměřice: Lukáš - Krstev, Hrbas, Husák, Šulc, Žovinec, Smetana, Škop, Kolář - Čermák, Chabada, Matai - Bahenský, Hašek, M. Novák - Rubeš, Švagrovský, Procházka - Doležal, Chlapík, Brzobohatý.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (České Budějovice): "První střídání rozhodlo prakticky o celém zápase. K začátku utkání jsme přistoupili hrozně. Chyby udělali mladí i starší hráči. Musíme se z toho ponaučit."

Jiří Doležal (Litoměřice): "Zvládli jsme výborně vstup do utkání. Od druhé třetiny nás domácí začali přehrávat hlavně v přesilovkách. Ve třetí části hry dali kontaktní gól a záleželo na štěstí, jestli vítězství udržíme. Byli jsme šťastnější v koncovce."