Dynamo udolalo po boji Bohemians jedna nula gólem pět minut před koncem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.09.2013 20:47

Fotbalisté Dynama České Budějovice porazili dnes v 8. kole Fotbalové národní ligy Bohemians Praha 1:0. A byly to nervy, protože rozhodující gól vstřelil Klesa až pět minut před koncem. Jihočeši přitom byli celý zápas jasně lepší, ale branku úporně bránících hostů dobývali marně až do oné 85. minuty.

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Po minutě ticha, kterou aktéři utkání uctili památku v úterý zesnulé českobudějovické boxerské legendy Josefa Němce, se domácí pustili do Bohemians ze Střížkova zhurta a od začátku bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. Hrálo se téměř neustále na půli hostů. V 6. minutě se po rohu Pavla Haška (posila z pražské Dukly nastoupila k prvnímu zápasu v černobílém dresu) pověsil do vzduchu Lengyel, ale hlavou mířil vedle. O pět minut později neuspěl sám před brankářem nadvakrát Vyskočil, ale rozhodčí Adámková stejně pískala ofsajd. Za dalších šest minut to byl opět Vyskočil, který po centru Machovce hlavičkoval mimo bránu. Tři minuty před přestávkou Linhart krásně vysunul do úniku znovu Vyskočila, ten ale sám před brankářem z hranice velkého vápna branku opět netrefil.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli, Jihočeši měli míč ve své moci, ale směrem dopředu byli dlouhý čas bezzubí a na hřišti se toho zajímavého příliš nedělo. Diváci už pomalu přestávali věřit v gólovou radost, ale ta přece jen nakonec přišla. A byl to nejlepší hráč zápasu Klesa, který rozhodl. V 85. minutě převzal na velkém vápně přihrávku od Benáta a zprava po zemi k pravé tyči nekompromisně zavěsil a vystřelil tak Dynamu tři body.

Poločas: 0:0. Branka: 85. Klesa, ŽK: Deli, Rýdel - 33. J. Novotný, Faltus, Svoboda, P. Novotný, Rozhodčí: Adámková - Kotík, Pochylý. Diváků: 1480.

Dynamo: Daněk - Hašek, Lengyel, Deli, Machovec - Rýdel, Jarolím - Klesa (88. Hanzlík), Vyskočil, Poliaček (59. Kalod) - Linhart (80. Benát).

Bohemians: Mandous - Laštovka, Šidlo, Bohata, Sudek - J. Novotný (89. Suk) - Faltus (75. P. Novotný), Sloboda, Ptáček (79. Kyndl), Volek - Kuzmanovič.

Pavel Hoftych, trenér Dynama: Vítězství se rodilo velmi těžce. Ve druhé půli byl soupeř aktivnější v napadání a překazoval nám rozehrávku. Cením si, že jsme i přes neproměněnou tutovku Vyskočila v závěru zabrali a Klesa perfektní akcí utkání rozhodl. Jsme samozřejmě moc rádi za vítězství.

Miloš Sazima, trenér Bohemians: Jsme v situaci, kdy potřebujeme každý bod, proto jsme hráli hlavně defenzivně. Domácí vyhráli zaslouženě, měli víc šancí. Prezentovali jsme se bojovným výkonem, a pokud podobný výkon předvedeme i doma, tak budeme úspěšní.