Další černobílá blamáž, Dynamo doma padlo s Ústím nad Labem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.08.2013 21:17 - Aktualizováno: 30.08.2013 21:18

Další rozčarování připravili svým fanouškům v dnešním zápase 6. kola Fotbalové národní ligy fotbalisté českobudějovického Dynama. Na domácím hřišti nestačili na Ústí nad Labem, kterému podlehli 0:2 a prohráli tak potřetí za sebou. Na Střeleckém ostrově to dnes byla ze strany domácích až na úvod utkání dokonalá blamáž.

Dynamo České Budějovice - Ústí nad Labem 0:2 (0:2)

V sestavě Jihočechů se od začátku zápasu objevila posila ze Sparty Praha, stoper Simon Deli. Trenér Hoftych sestavou dokonale zamíchal, na začátku se zdálo, že by to mohlo klapat. Už v 6. minutě právě Deli nádherně přes půlku hřiště po zemi našel na velkém vápně zcela volného Linharta, ten však následně sám před brankářem s vyloženou šancí naložil trestuhodně a mířil pouze do brankářových rukavic. Vzápětí na druhé straně napřáhl ze 40 metrů Vaněk a za Daňkem, který střelu podcenil, se rozeznělo břevno, od něhož šel míč těsně před brankovou čáru. Hra Jihočechů postupně upadala a přišel první ústecký trest. Po půlhodině hry se hosté na tři doteky dostali do velkého vápna, Vacek našel bezvadně na malém vápně Liebla, pro kterého nebyl problém do prázdné branky otevřít skóre. A za pět minut bylo ještě hůře. Jinak velmi dobře hrající Deli (spolu s Lengyelem jediní, kteří zaslouží z Jihočechů pochvalu) vyrobil hrubku, když jeho slabá domů zamířili přesně na Dvořáka a ten Daňka po zemi prostřelil a ukázal tak Linhartovi, jak se taková šance proměňuje. Rozčarování diváků o přestávce vyjádřil jeden z nich výrokem, že "takhle budeme hrát za chvíli s Jankovem a Roudným", což jsou týmy z jihočeského krajského přeboru...

Druhá půle, to už byl fotbal k nekoukání. Jestli někdo čekal drtivý tlak Dynama, tak se spletl. Jeho hráči sice měli převahu, ale na branku vůbec nevystřelili, Kalod mířil vedle a Benát z trestného kopu na hranici šestnáctky trefil pouze zeď. Bylo to zkrátka další hodně nepovedené vystoupení Jihočechů a bude zajímavé sledovat, co se nyní bude na Střeleckém ostrově dít.

Poločas: 0:2. Branky: 30. Leibl, 36. Dvořák. Rozhodčí: Nenadál - Vlasjuk, Hock. ŽK: Rakovan, Hanzlík, Němec - Zukič, Peterka, Dvořák. Diváků: 2090.

České Budějovice: Daněk - Klesa, Lengyel, Deli, Hanzlík - Novák - Linhart, Rakovan (66. Funda), Benát (83. Rýdel), Machovec (46. Němec) - Kalod.

Ústí nad Labem: R. Novák - M. Zeman, Zukič, Vaněk, M. Valenta, L. Dvořák - Vacek, J. Peterka, Leibl (73. Pavlata) - Moulis (90. Veverka), Smola (69. Mujagič).

Pavel Hoftych (trenér Dynama): Spokojený samozřejmě být nemohu. Znovu nás zradily neproměněné šance a individuální chyby. Po inkasovaných brankách to byla z naší strany podobně jako se Sokolovem a Hradcem znovu křeč. Soupeři jsme darovali obě branky nepochopitelnými chybami.

Lukáš Přerost (trenér Ústí): Jsem moc spokojený s výsledkem i výkonem. Na poslední chvíli jsme skládali sestavu a šli jsme do utkání s defenzivní taktikou a pěti obránci. Přestáli jsme prvních dvacet minut a zaměřili se na brejky. V první půli jsme předvedli tři brejky, dali dva góly a měli jsme štěstí. Ve druhé půli už jsme nepustili domácí do větší šancí.