Ve Varnsdorfu Dynamo nevstřelilo gól, remizovalo 0:0

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.08.2013 19:14 - Aktualizováno: 12.08.2013 11:12

První bodovou ztrátu pocítili v nové sezoně fotbalisté českobudějovického Dynama, když včera remizovali ve Varnsdorfu 0:0. V pátek Jihočeši přivítají doma Sokolov.

I potřetí v sezoně poslal kouč Hoftych od prvních minut do zápasu stejnou jedenáctku, které patřila úvodní čtvrthodinka, kdy měli Jihočeši převahu. Pak se ovšem začali osmělovat domácí. Tvarohovu slabou střelu Daněk zachytil a českobudějovický brankář se musel činit i při pokusu Mikiniče, jehož střelu vyrážel na roh.

Dynamo po půlhodině hry znovu přebralo iniciativu a vytvořilo si dvě velké šance. Při té první vychytal Linharta brankář Porcal a ve 36. minutě přestřelil Rakovan prázdnou branku. Když se v závěru poločasu neujala ani Synkova střela mimo, šly oba celky do kabin za bezbrankového skóre.

Druhá půle byla slabší co se herní kvality týče i počtu šancí. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami a možností bylo jako šafránu. Pokus domácího Mikiniče se mezi tři tyče nevešel, hlavičku Schuberta ukryl ve svých rukavicích Daněk. Oba celky hlavně nechtěly udělat chybu v obraně, a proto už se žádná další možnost ani její náznak do konce utkání neobjevil a oba týmy se rozešly s bodem za remízu 0:0.

Dynamo tak po první bodové ztrátě přenechalo první místo o skóre Frýdku-Místku. Brankář Michal Daněk udržel třetí nulu a letos ještě neinkasoval.

ŽK: Zbrožek, Jakobovsky, Kotiš, Rudnytskyy - Ježdík, Hanzlík, Lengyel, Rakovan, Dobal, Klesa, Rozhodčí: Lerch – Plesar, Antoníček. Diváků: 1240.

Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Kouřil, Jakobovsky - Rudnytskyy (82. Just), Kotiš, Cana, Mikinič (55. Breite) - Synek (50. Volf), Schubert.

Dynamo: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Ježdík, Rýdel, Rakovan (62. Dobal), Chmelo (88. Hovorka) - Kalod (75. Ibragimov), Linhart.

Zdenko Frťala (trenér Varnsdorfu): "Budějovice přilákaly hodně lidí a jsem rád, že jsme předvedli dobrý výkon a fanoušci mohli být spokojeni. Po výsledku 0:0 u nás nepanuje spokojenost, protože jsme dva body ztratili. Na druhou stranu bod s Budějkama bereme. Nyní nás ale čekají dva zápasy na hřištích soupeřů a v nich musíme znovu zabrat a získat nějaké body."

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Dneska jsme se přesvědčili, že rozdíl mezi mužstvy z první a druhé ligy není nijak extrémně velký. Myslím, že jsme viděli zajímavý fotbal. Hrálo se nahoru dolu. Chvílemi nás domácí přehrávali, jindy jsme zase byli lepší my. Škoda, že nepadl žádný gól, protože oba celky měly šancí dost. Já ale dnešní bod beru, protože na víc jsme dnes neměli, domácí byli o něco lepší."