Dynamo a Hradec Králové padají do druhé ligy, o titulu rozhodne poslední kolo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 27.05.2013 07:36 - Aktualizováno: 27.05.2013 07:37

Sice vítězný, ale přesto nejméně na rok poslední prvoligový zápas před vlastními fanoušky sehráli včera fotbalisté českobudějovického Dynama. V rámci 29. kola Gambrinus ligy porazili na Střeleckém ostrově Jihlavu 2:1, na jejich sestupu do národní fotbalové ligy to však nic nemění. Spolu s Jihočechy nejvyšší soutěž opustí Hradec Králové. O titulu se rozhodne až v závěrečném kole, protože Plzeň prohrála doma s Libercem a Sparta vyhrála v Teplicích. Plzeňští mají v čele náskok dvou bodů.

V duelu na Střeleckém ostrově začali domácí zostra. Už ve druhé minutě se po rohu dostal k míči Táborský, ale trefil pouze brankáře Hanuše. Záhy prostrčil Sandro balon na Horu, jehož střela šla jen těsně vedle levé tyče. Vysočina odpověděla Tomášem Kučerou, jenž přetlačil Rýdela a jeho dělovku musel Daněk vyrážet do bezpečí. Ve 41. minutě padla první branka, když Tlustý nedůrazně atakován prošel přes půlku hřiště až do velkého vápna, poslal míč před branku, kde ho napálil do branky Marek Jungr. Jenže za dvě minuty bylo srovnáno. Rychlý útok vedl Hora, posunul míč na levou stranu Táborskému, na jehož centr si naskočil Roman Wermke a svým prvním ligovým gólem dal na 1:1.

Druhý poločas začala náporem Jihlava, ostrou ránu Masopusta musel Daněk vyrážet na roh. Ten samý hráč v zápětí uháněl ze strany na branku, ale gólman Dynamo ho zkušeně vystál. Domácí příznivce rozproudil po hodině hry pěknou ranou Hora, ale jeho pokus se nakonec mezi tyče nevešel. Více ze hry měli však nadále hosté, přečíslení tři na jednoho zakončil střelou Marek Jungr, kterou však gólman Daněk parádním zákrokem vyrazil na roh.
Ve zbytku duelu bylo tempo opět volnější. Jihočeši působili trošku rezignovaným dojmem, Jihlava byla aktivnější, ale nikam se nehnala. V 89. minutě však Sandro rozehrál zprava trestný kop, míč hlavou jemně tečoval Jan Halama a domácí mohli jít slavit, jelikož brankář Hanuš na míč nedosáhl. Duel tak dospěl k výhře 2:1, která přesto posílá Dynamo definitivně do druhé ligy, jelikož Příbram doma porazila Brno.

Branky: 43. Wermke, 89. Halama - 41. Jungr, ŽK: Sandro, Klesa, Rýdel - Kučera, Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Gallo. Diváků: 2375.

Dynamo: Daněk - Klesa, Halama, Lengyel, Machovec - Wermke (85. A. Dvořák), Rýdel, Benát, Táborský (66. Radouch), Sandro (90. Čadek) - Hora.

Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, Šourek, Čvirik (63. Kosak) - Masopust, Rada, Jungr, Kučera (69. Koloušek), Vaculík - Šimonek (88. Vaněček).

Ostatní výsledky: Plzeň - Liberec 1:2, Teplice - Sparta Praha 0:3, Slavia Praha - Hradec Králové 3:0, Příbram - Brno 2:0, Jablonec - Olomouc 2:1, Dukla Praha - Mladá Boleslav 2:1, Slovácko - Ostrava 2:0.