V emocemi nabitém zápase Dynamo podlehlo Příbrami

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.04.2013 21:57 - Aktualizováno: 07.04.2013 18:54

Emoce na druhou. Dva vyloučení, jedenáct žlutých. "Záhadná" penalta a především tragický výkon rozhodčího Drábka, kterému nemohou Jihočeši po pátečním večeru přijít na jméno. Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli ve 22. kole na domácím hřišti s Příbramí 0:1 a v dalším z existenčních utkání vyšli naprázdno.

Porážka však pro ně nese příchuť pelyňku nejen co se výsledku týká, ale především toho, jak k výsledku došlo. O jejich prohře totiž rozhodla penalta, nařízená v 52. minutě a jen rozhodčí Drábek asi ví, proč vlastně ukázal na značku pokutového kopu, který po vášnivé diskusi proměnil o dvě minuty později Pilík.

Pravdou je, že hosté začali lépe a vypracovali si i více šancí, z toho jednu hodně nadějnou, ale Wágner ve 20. minutě z malého vápna branku netrefil. Deset minut nato si poprvé vzal „slovo“ hlavní arbitr. Po souboji Řezníčka v šestnáctce domácí útočník upadl a vyfasoval žlutou kartu. O osm minut později se v jasné šanci sám před Hruškou objevil Klesa, ale gólmana hostí pouze prudce nastřelil. Vzápětí po dalším diskutabilním písknutí sudího vzal Řezníček míč a hodil směrem k sudímu, který mu ukázal druhou žlutou, po které pochopitelně následovala červená.

Po přestávce se začaly dít neuvěřitelné věci. Sudí Drábek v 52. minutě odpískal pokutový kop a nikdo z přítomných nevěděl za co. Po několikaminutových protestech proměnil penaltu Tomáš Pilík a Střeleckým ostrovem se z tribun (diváci měli vstup zdarma) neslo hromové "hovado!". Tím však nepovedené představení rozhodčího Drábka zdaleka nekončilo. V 57. minutě vyloučil sudí Drábek po druhé žluté kartě minutě hostujícího Šlapáka.

Na hřišti i mimo něj, především na domácí straně, plály neuvěřitelné emoce. Vyrovnat mohl Klesa, ale sám před Hruškou znovu zklamal. Příbram zpevnila obranu, domácí vysunuli Lengyela na hrot. Veškerá ofenzivní snaha však byla marná. Příbram výhru ubránila a Dynamo zůstává nadále na chvostu tabulky.

Branka: 54. T. Pilík z pen., ŽK: Řezníček (2), Daněk, Lengyel, Rýdel, Mkoyan, Hora - Šlapák (2), Wágner, Hruška, ČK: 38. Řezníček - 57. Šlapák, Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Nádvorník. Diváků: 3632.

Dynamo: Daněk - Ježdík (68. Linhart), Lengyel, Mkoyan, Machovec - Klesa (79. Táborský), Benát, Rýdel, Hora, Sandro (78. Malakyan) - Řezníček.

Příbram: Hruška - Jugas, Mišůn, Trapp, Pleško (61. Macháček) - T. Pilík, Tarczal, Aziz (90. Abraham), Šlapák - Wágner, Střihavka (77. Valenta).

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Uvědomovali jsme si důležitost utkání. Ze začátku nás ta nervozita svazovala až moc. Chyběla tam přesná přihrávka a chyběla tam přesná kombinace. Nelze nám upřít snahu, měli jsme tam i gólovou šanci, ale brankku jsme nedali. Utkání se pak hodně vyvíjelo v náš neprospěch. Co to ovlivnilo, k tomu se nebudu vyjadřovat. My jsme se zkrátka snažili vstřelit tu vedoucí branku, která by nás uklidnila a zijistila nám ty tři potřebné body. Stal se ale pravý opak. Místo penalty v náš prospěch přišlo vyloučení našeho hráče a pak jsme hráli proti obrovské přesile. Klukům za tohle musíme poděkovat, protože se o dobrý výsledek prali i ve chvíli, kdy nás bylo o jednoho méně. I přes maximální úsilí hráčů nešlo dnešní utkání vyhrát."

František Straka (trenér Příbrami): "Viděli jsme nervózní utkání. Nešlo pouze o šest bodů, ale možná ještě o víc. Začali jsme dobře, měli jsme velkou šanci, ale tu Wágner neproměnil. Pak jsme ustoupili od toho, co jsme chtěli hrát a dostali domácí na koně. Ve druhé půli přišla penalta, kterou bych nechtěl příliš komentovat. Proměnili jsme jí a získali ohromně cenné tři body."

Další výsledky: Slavia Praha - Dukla Praha 0:0, Olomouc - Sparta Praha - 0:3, Ostrava - Liberec 0:1, Jablonec - Slovácko 4:1, Plzeň - Teplice 2:1, Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:2, Jihlava - Brno se hraje 8. 4.