Povinné vítězství nad Lichtenštejnskem, ale výkon Čechů příliš nenadchl

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 29.03.2011 21:15

Čeští fotbalisté splnili v dnešním zápase evropské kvalifikace na EURO 2012 domácí povinnost, na Střeleckém ostrově s Lichtenštejnskem zvítězili 2:0. O góly se postarali už ve 3. minutě Baroš, po přestávce přidal druhou branku Kadlec. Utkání však příliš fotbalové krásy nepobralo a ani atmosféra v hledišti nijak bouřlivá nebyla.

Češi měli jasnou převahu, vedle gólů přidali i dvě nastřelená břevna, do kterých mířili Morávek a po přestávce Baroš. Ovšem i Lichtenštejnci hrozili nebezpečnými brejky.

Domácímu týmu vyšel úvod zápasu, dal rychlý gól, což si před zápasem hráči i trenéři přáli. Míč táhl středem hřiště Rosický, před šestnáctkou přihrál doprava Barošovi a ten střelou přesně k pravé tyči otevřel skóre.

Blízko ke skórování měli domácí po čtvrthodině zápasu, jenže velký závar zakončil Morávek dělovkou do břevna. Pro Čechy to byl v podstatě svižnější trénink, ale v některých momentech byli až příliš lehkomyslní. Například v 18. minutě upaloval sám na brankáře Čecha kapitán hostů Frick, naštěstí ho před vápnem doběhl Hubník a míč uklidil na roh. O dvě minuty později ve vápně střílel Beck, ale branku vysoko přestřelil.

Poté přišly další příležitosti domácích, v nich byl nejčastěji Baroš, Kadlecovu střelu z přímého kopu vytlačil brankář Jehle konečky prstů na roh.

Druhý poločas znovu začal českým náporem, ale byly z toho jen tři nevyužité rohy v řadě za sebou . To když hosté opět sáhli k brejku, musel brankář Čech tvrdou střelu D. Haslera vyrazit na roh.

Nic nebylo platné, že domácí byli neustále u míče a že se většinou hrálo na polovině hostů. V útočné fázi chyběl Čechům moment překvapení, a tak Lichtenštejncům stačilo pozorně bránit. Na konto domácích přibývaly rohy, ale nikoli góly.

Až teprve desátý roh přinesl změnu na ukazateli skóre. Na ukázkový Plašilův centr vyskočil nejvýš Kadlec a míč podruhé skončil v Jehleho síti.

To už byli na hřišti střídající Necid s Hlouškem, dvacet minut před koncem bylo vlastně rozhodnuto a zápas se dohrál v relativním poklidu.

Branky: 3. Baroš, 70. Kadlec. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Nagy (všichni Rumunsko). ŽK: Plašil - Michael Stocklasa, Rechsteiner, Frick, Beck. Poločas 1:0. Diváků: 6681.

Česká republika: Čech - Pospěch, Hubník, Sivok, M. Kadlec - Rosický (84. Polák), Hübschman, Morávek (55. Hloušek), Plašil - Baroš, Lafata (58. Necid). Trenér: Bílek.

Lichtenštejnsko: Jehle - Rechsteiner, Martin Stocklasa, Michael Stocklasa, Burgmeier - Beck, N. Hasler, M. Büchel (10. Kieber, 80. Christen), Erne - D. Hasler, Frick. Trenér: Zaugg.