Po slabém výkonu prohrálo Dynamo v Hradci Králové dva nula

Č.BUDĚJOVICE/HRADEC KRÁLOVÉ - 06.03.2011 17:42

V dalším důležitém utkání o zachování ligové příslušnosti se dnes fotbalisté českobudějovického představili na hřišti Hradce Králové v rámci 19. kola Gambrinus ligy. Utkání však vůbec nezvládli, po slabém výkonu podlehli domácím nula dva. Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0).

V prvním poločase toho k vidění moc nebylo, úroveň hry byla hodně průměrná. Hrálo se převážně na polovině Jihočechů, kteří se soustředili především na to, aby neinkasovali. Do útoku se dostávala sporadicky, a tak to byli domácí, kdo měl míč na svých kopačkách častěji. Ve 20. minutě ohrozil brankáře Kučeru Hochmeister, jehož nepovedený centr se stal nebezpečným lobem, který českobudějovický gólman zpoza břevna vytěsnil nad svou svatyni. O třináct minut později se ve vápně Jihočechů uvolňoval Dvořák, toho důrazně zastavil Lengyel. Největší šance přišla dvě minuty před poločasem - Černý vysunul Mišinského, ten šel sám na Kučeru, ale ten včasným vyběhnutím a parádním zákrokem hosty podržel.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. A pro patrně, ale zároveň špatně hrající Jihočechy přišel brzy trest. V 52. minutě stáhl ve vápně Laštovka Černého a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu v již probíhající třiapadesáté minutě s přehledem proměnil domácí kapitán Fischer. Další rána pak přišla pro hosty o čtyři minuty později - Čirkin obdržel dost přísnou druhou žlutou kartu, po které samozřejmě následovala červená, takže Dynamo dohrávalo o deseti. V pohodě hrající domácí kontrolovali hru a v 72. minutě se dočkali druhé branky. Pilař vystřelil z 20 metrů, Kučera jeho ránu pouze vyrazil před sebe a nikým nehlídaný dobíhající Dvořák snadno zvýšil na 2:0. Jihočeši pak přece je začali být více aktivní, ale měli pouze jedinou šanci, když čtvrt hodiny před koncem pálil z vápna pohotově Nitrianský, ale Zich jeho pokus vyrazil. Do konce utkání se skóre již nezměnilo a tři body zůstaly zaslouženě v Hradci Králové.

Branky: 53. Fischer (pen.), 72. Dvořák. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Chleboun, Hochmeister - Čirkin, Laštovka. ČK: Čirkin (po 2 ŽK)

FC Hradec Králové: Zich - Pávek, Chleboun, Kasálek - Poděbradský, Hochmeister, Klapka, Fischer - Mišinský (58.Pilař), Dvořák (81.Rezek), Černý (87.Pokorný).

SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Vulin - Nitrianský (88.Mezlík), Otepka , Černák, Čirkin, Ondrášek (71.Timm) , Pecka (67.Stráský).