Jaro zahájilo Dynamo remízou s Teplicemi, přestože vedlo už o dva góly

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 27.02.2011 19:46

Smírně se rozešli v dnešním utkání 18. kola Gambrinus ligy fotbalisté Dynama s Teplicemi, přestože vedli ve 28. minutě dva nula. V remízovém utkání mohly vyhrát oba celky, dělba bodů je spravedlivá. Dynamo České Budějovice - FK Teplice 2:2 (2:1).

Záchranářské práce zahájili v prvním jarním kole Jihočeši velmi dobře. První půlhodinu nevýrazné hosty jasně přehrávali a výsledkem byly dva góly v rozmezí čtyř minut. Ve 25. minutě zahrával Otepka volný přímý kop, ve vápně našel kapitána Horejše, jenž hlavičkou k pravé tyči otevřel skóre. Při této brance však zaváhal hostující brankář Grigar, jenž nepříliš prudký míč mohl krýt. Ve 28. minutě jedna z nových posil Dynama Čirkin vysunul ve vápně přihrávkou Ondráška a ten levou nohou zvýšil na dva nula. Když už se viděli domácí hráči v šatně, v nastaveném čase prvního poločasu udeřili hosté. Mareš si ve vápně pohrál s obranou Jihočechů a prudkou ranou k levé tyči nedal Kučerovi šanci - 2:1.

Jestliže v první pětačtyřicetiminutovce byli lepší Jihočeši, ve druhé půli tomu bylo naopak. Teplice po poločasové trenérově "domluvě" přidaly a v 58. minutě přišlo vyrovnání. Po chybě Horejše nedostal míč k Doškovi, který z 20 metrů zamířil přesně k pravé tyči českobudějovické branky. A mohlo být pro Jihočechy ještě hůř! O šest minut později totiž poslal Došek do brejku střídajícího Mahmutoviče, ale ten sám před Kučerou neproměnil. Vzápětí na druhé straně šel ze strany sám na Grigara Pecka, vystřelil a jeho pokus vytěsnil brankář Teplic na levou tyč! Devět minut před koncem sám Stráský před Grigarem strážce hostující svatyně sice překonal, ale z prázdné branky míč vykopl obránce Rosa. O pět minut později šel znovu sám na Kučeru Mahmutovič, obešel jej, ale vracející se Lengyel teplického útočníka zastavil, možná s faulem, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V poslední minutě se řítili tří Tepličtí na dva českobudějovické obránce, ale Mahmutovič ukvapeně vystřelil vedle.

Branky: 25. Horejš, 28. Ondrášek - 45+1. Mareš, 58. Došek. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Teuber. ŽK: Laštovka, Lengyel, Hudson - Mareš, Matula, Došek, Kalivoda. Diváků: 2440.

Dynamo České Budějovice: Kučera - Laštovka, Lengyel, Horejš, Vulin - Černák (46. Žižka) - Otepka, Čirkin, Nitrianský (68. Hudson) - Pecka, Ondrášek (80. Stráský).

FK Teplice: Grigar - Siva, Vidlička, Matula, Rosa - Vachoušek (84. Jungr), Kalivoda (74. Lácha), Čajič, Mareš - Došek, Melunovič (57. Mahmutovič).

Ohlasy po utkání: Zdeněk Ondrášek: "Kdo zápas neviděl, asi neuvěří. Vedli jsme dva nula, ale nechali jsme si dát laciný gól v závěru poločasu, což bylo úplně zbytečné. Ve druhé půli Teplice vyrovnaly a mohly dokonce i vyhrát, takže i bod je nakonec pro nás dobrý".

Milan Nitrianský: "Hrál jsem od začátku a jsem za to rád, to jsem si přál. Škoda ale, že jsme nevyhráli. Teplice snížily v závěru poločase, což byla velká chyba. Průběh zápasu pak ale ukázal, že i bod je pro nás dobrý".

Libor Došek: "První půlhodina byla z naší strany tragická, domácí byli jasně lepší. Štěstí pro nás bylo snížení před přestávkou. Po srovnání skóre jsme měli šance i na výhru, ale za výkon v úvodu zápasu jsme si tři body asi nezasloužili. S bodem jsme spokojeni".