Body potěšily, hra nebyla nic moc, Brno bylo slabé

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 31.10.2010 20:16

Utkání nevalné úrovně viděli dnes diváci, kteří přišli na Střelecký ostrov zhlédnout zápas Gambrinus ligy mezi domácím Dynamem České Budějovice a hostující Zbrojovkou Brno. Jihočeši v něm zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0 díky gólu Černáka z 73. minuty.

V prvním poločase toho k vidění nebylo moc vidět, vzruch přinesla až jeho poslední minuta, kdy se ve vyložené šanci objevil na malém vápně stoper domácích Lencevič, ale přestřelil. Druhá půle už byla, především ze strany domácích, přece jen lepší. Snažil se zejména Mezlík, jehož několik střeleckých pokusů ale létalo mimo branku. Vyloženou šanci měl v 68. minutě Ondrášek, který sám před Lejsalem vystřelil, ovšem brněnský strážce svatyně skvěle vyrazil na roh. O tři minuty později bylo před brankou Brna pořádně horko, dvakrát zaznělo břevno (nejdříve po teči jednoho z obránců a pak po střele Stráského), ale na světelné tabuli stále svítil výsledek 0:0. Ten se změnil o dvě minuty poté. Po rohovém kopu vrátil míč před bránu kapitán Lengyel a Černák prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vydařenou desetiminutovku zakončil Ondrášek centrem do vápna na Hudsona, kterému v poslední chvíli míč ukopl Husár. Výsledek si pak domácí s přehledem uhlídali až do závěrečného hvizdu.

Branky: 73. Černák. Rozhodčí: Hrubeš - Vysloužil, Szarowski. ŽK: Lencevič, Ondrášek - Jílek. Diváků: 2488.

SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Riegel, Lencevič, Lengyel, Žižka - Černák - Hudson, Mezlík, Otepka (90. Sedláček), Rakovan (68. Stráský) - Ondrášek (89. Pecka).

FC Zbrojovka Brno: Lejsal - Hamouz (76. Hodek), Trousil, Simerský, Husár - Polách, Michálek (77. Přerovský), Jílek, Matyska (85. Košulič) - Rýdel, Kalabiška.