Z Edenu přivezlo Dynamo debakl, prohrálo 0:4

ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA - 25.10.2010 10:23 - Aktualizováno: 25.10.2010 10:23

Fotbalisté Dynama České Budějovice utrpěli v nedělním utkání v pražském Edenu debakl, se Slavií prohráli vysoko 0:4.

Hráči Dynama měli úvod do utkání hodně nepovedený. Hned ve třetí minutě se do zakončení dostal Kisel a technickou střelou poslal míč přesně k pravé tyči. Domácí gól nabudil. V sedmé minutě chtěl Kisela napodobit Belaid, ale tentokrát byl u tyče včas Kučera a míč vyrazil na roh. Z něj domácí hráči opět zahrozili. Na centr si naskočil Hora a hlavičkou poslal míč do brány. Balón se od klubka těl odrazil k Vyhnalovi, který z bezprostřední blízkosti trefil padajícího brankáře Kučeru. Následný odražený míč odkopl Černák.

Dynamo poprvé zahrozilo až v šestnácté minutě. Obránce Laštovka nacentroval na nejlepšího střelce Ondráška, ale jeho hlavička skončila těsně vedle levé tyče. Ondrášek byl vidět i o pět minut později, kdy ho Dembelé nepěkným skluzem srazil k zemi. Nejlepší jihočeský střelec musel být odnesen na nosítkách. Do utkání se po několika minutách vrátil a pokračoval ve hře. V šestadvacáté minutě byl hlavní postavou opět Ondrášek. Od půlky hřiště přesprintoval všechny protihráče. V pokutovém území hledal Rakovana. Svému spoluhráči ale poslal míč na paty a tak Jihočeši ani nezakončili.

Podruhé se Slavia radovala v 51. minutě. Jarolím obelstil českobudějovickou obranu a posléze svou dělovkou protáhl Kučeru. Ten míč vyboxoval k volnému Horovi, který střelou z první bezmocného Kučeru prostřelil. Po hodině hry přišla pro Dynamo další rána - Laštovka dostal během krátké chvíle dvě žluté karty a putoval pod sprchy.

Početní výhodu Slavia hned využila. Centr ze standardní situace se dostal na zem, kde Čelůstka dokázal propálit Kučeru. Čtvrtý gól domácích vstřelil dvanáct minut před koncem Černý. Ten snadno dorazil Hlouškovu hlavičku, kterou Kučera ještě stačil vyrazit.

Branky: 3. Kisel, 51. Hora, 64. Čelůstka, 77. M. Černý, ŽK: Dembele, Hora - Laštovka, Žižka, ČK: 60. Laštovka (CEB), Rozhodčí: Damková - Jiřík, Moláček. Diváků: 4056.

Slavia: Zlámal - Hubáček, Trapp, Čelůstka, Janda - Kisel, Belaid, Dembele (46. Jarolím), Hora - M. Černý (78. Koreš), Vyhnal (62. Hloušek).

Dynamo: Kučera - Laštovka, Lencevič, Lengyel, Žižka - Mezlík, Otepka, Černák, Rakovan (83. Šíma), Pecka (74. Stráský) - Ondrášek (56. Hudson)