Důležité body zůstaly na jihu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.10.2010 20:20

Tři důležité body získali dnes fotbalisté českobudějovického Dynama, kteří na domácím hřišti porazili Baník Ostrava 2:1 (1:1).

V náznaku první šance se ocitl hostující Zeher, který v sedmé minutě vystřelil z úhlu zbrkle nad. Jak se později ukázalo, právě on se měl stát smutným hrdinou utkání. O dvě minuty později střílel z voleje vedle domácí Mezlík, který se však dočkal radosti ve 13. minutě. Za vápnem se opřel levačkou do míče, ten před Baránkem zřejmě "zaplaval" a i když si na něj ostravský brankář sáhl, gólu nezabránil. Vyrovnání přišlo v 25. minutě po obrovské chybě kapitána domácích Horejše. Ten místo toho, aby nechal míč svému brankáři, zvolil špatné řešení. Míč odehrál v pádu přímo na Řezníka, pro kterého nebylo problémem skórovat do prázdné branky. A mohlo být pro Dynamo ještě hůře, to když se v 35. minutě po minele Otepky řítil sám na Kučeru Zeher, ale netrefil branku. Rozhodující okamžik přišel v 66. minutě, kdy po rohovém kopu Otepky prodloužil míč hlavou Horejš a do branky jej zblízka dopravil Ondrášek.

Branky: 13. Mezlík, 66. Ondrášek - 25. Řezník. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Dobrovolný. Diváků: 3154. ŽK: Mezlík, Ondrášek, Stráský - Greguš, Lukeš, Frejlach, Neves.

SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Riegel - Černák - Mezlík, Otepka, Rakovan (89. Žižka), Pecka (70. Hudson) - Ondrášek (81. Stráský).

FC Baník Ostrava: Baránek - Neves, Řezník, Marek, Neuwirth - Greguš (86. Bolf), Lukeš, Frejlach, Koukal (75. Šenkeřík) - Zeher (89. Pilík), Varadi.

Hlasy po utkání:
Pavel Mezlík (Dynamo): "Začali jsme dobře, brzy jsme dali gól, ale pak jsme zbytečně inkasovali a dostali Baník zpátky do hry. Druhou půli jsme se snažili, šli do vedení a podle mne jsme zaslouženě vyhráli. To, že jsem dneska střílel levou nohou mi nijak nevadilo, je mi jedno, zda mám míč na levou nebo pravou nohu".

Robert Zeher: "Prohru beru na sebe, protože jsem měl stoprocentní šanci, kterou jsem nedal. Snažili jsme se hrát, bojovali jsme, ale nedokážeme dát gól, což je naše velká slabina".