Dynamo urvalo důležité tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.09.2010 21:35 - Aktualizováno: 26.09.2010 21:39

Fotbalisté českobudějovického Dynama dnes porazili na domácím hřišti Jablonec 2:1 a připsali si tak své druhé vítězství.

Souboj jihu proti severu přinesl urputný fotbal, kterému ale nechyběly ani pěkné a zajímavé okamžiky. Do první šance se dostali favorizovaní hosté v 11. minutě, kdy zleva centroval Jablonský a volný Pekhart hlavičkoval vedle. V 16. minutě uhodilo ale na druhé straně - Ondrášek využil nedůslednosti jabloneckých obránců, ve vápně se dostal k míčí, obešel vyběhnuvšího brankáře Špita a bez problémů uklidil míč do prázdné branky. O dvě minuty později mohli hosté srovnat, ale Jihočech ve službách Jablonce Lafata hlavičkoval nad bránu.

Ve 22. minutě přišla první lahůdka, kdy hostující Kovařík natáhl z 22 metrů a bombou líznul břevno Kučerovy svatyně. Šest minut nato uvolnil Piták ve vápně Lafatu, ten ale výborně chytajícího Kučeru nepřekonal. K vyrovnání došlo dvě minuty před poločasem a byla to hodně zajímavá situace. Pekhart se pokusil ve vápně o nůžky, diváci čekali hvizd rozhodčího kvůli nebezpečné hře vysokou nohou, ovšem hra pokračovala a Lafata neslanou nemastnou střelou k tyči vyrovnal.

Ve druhé půli jako první udeřili opět domácí. V 68. minutě se na levé straně ve vápně uvolnil Ondrášek, vystřelil po zemi (po utkání sám řekl, že nepřihrával, ale střílel) a před Špitem míč do brány dorazil Otepka - 2:1. Pět minut nato Jihočechům zatrnulo: Kovařík protáhl Kučeru, jím vyražený míč vracel do prázdné brány Loučka, ovšem ze 30 metrů trefil pouze pravou tyč! Definitivní pojistku mohl pro Dynamo přidat v 84. minutě Riegel, ale sám před Špitem dal neuvěřitelně mimo. To ho naštěstí nemusí mrzet, protože Lafata v jasné pozici dvě minuty před koncem hlavou dal míč nad břevno. Po mistrovské Spartě tak Jihočeši zdolali i loňského vicemistra.

Branky: 16. Ondrášek, 68. Otepka - 43. Lafata.
Rozhodčí: Mikel - Ubias, Peřina. ŽK: Lengyel - Kovařík.

SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Riegel, Lencevič, Horejš, Laštovka - Lengyel, Černák - Mezlík, Otepka, Pecka (60. Hudson) - Ondrášek (82. Šíma).

FK Baumit Jablonec: Špit - Jablonský, Huber, Pavlík, Eliáš (86. Drsek) - Loučka, Piták, Vošahlík (63. Haurdič), Kovařík - Lafata, Pekhart.