Táborsko zaváhalo, ztratilo dva body doma se Zlínem

TÁBOR - 03.05.2014 21:51 - Aktualizováno: 03.05.2014 21:53

Fotbalisté FC MAS Táborsko dnes ve třináctém domácím utkání v tomto ročníku Fotbalové národní ligy sice uhájili neporazitelnost na svém stadionu Soukeník, ale remíza v 25. kole se Zlínem 1:1 je pro ně ztráta.

FC MAS Táborsko - FC Fastav Zlín 1:1 (1:1)

Obě branky padly po standardních situacích a trefili se kapitáni. Zlínský Železník využil v 16. minutě chyby domácí obrany po rohovém kopu. Dva obránci mohli míč odstranit z vápna, neudělali tak a záložník hostí po zemi překonal Tomu. Za šest minut bylo srovnáno. Na rohový kop Šimáka si naskočil Mráz a hlavou určil skóre 1:1. Vzápětí zasprintoval Presl, předložil do vápna pěknou přihrávku, kterou Strnad na dlouhou nohu netrefil a Cíferského míč zaskočil. Zatímco v minulých domácích duelech stála paní Štěstěna při Táborsku, teď se od něho odvracela. Ve 41. minutě předvedli na vápně skoro gólovou hlavičkovanou Vukadinović a Strnad. Marně. Zlín hrozil zejména ze standardek a brejků, ale druhou půli se většinu času bránil. V 71. minutě měl na hlavě gól střídající Musiol, obrana Zlína vše odvrátila. V 73. napálil Džafić z dálky tyč! V 83. minutě netrefil Vukadinović levou nohou po akci Musiola poloodkrytou bránu. Zlín, který po jednom brejku málem vyhrál, vydřel na Soukeníku bod.

Branky: 22. Mráz - 16. Železník. Rozhodčí: Ardeleanu - Kubr, Zeman. ŽK: Džafič, Šimák - Benčík. Diváků: 914.

Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Štrbák - Javorek - Vukadinovič (90. Rabiňák), Džafić, Šimák, Presl - Strnad (64. Musiol).

Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Železník (90. Kroča), Motal (78. Salachna), Hájek, Jeleček - Poznar, Jordan (74. Bartolomeu).

Petr Frňka (Táborsko): Říkal jsem už před zápasem, že Zlín se svým kádrem nepatří na pozice, kde se nachází. To se tu potvrdilo. Zlín se na nás dobře připravil, hrál agresivně, snažil se nás nepouštět do rozehrávky. Zápas měl velmi dobrou úroveň, důležitou roli sehrály standardní situace. My jsme špatně bránili rohové kopy, naopak Zlín je dobře zahrával. Z každého hrozilo pro nás nebezpečí. V utkání jsme si vytvořili dostatek příležitostí, abychom ho rozhodli. Měli jsme dát druhý gól. Na kdyby se ale nehraje, naše efektivita byla dnes nízká.

Martin Pulpit (Zlín): Dnes jsme chtěli potvrdit náš výkon z minulého utkání s Karvinou, navázat na to v utkání s favoritem soutěže. Dobře jsme se na něho připravili. Některé situace jsme sice takticky nezvládli, ale jinak hráči plnili to, co jsme si řekli. Utkání jsme mohli vyhrát i prohrát, kdyby některý ze soupeřů dal na 2:1, utkání by vyhrál. S výkonem svého mužstva jsem spokojen, přiblížili jsme se k hranici třiceti bodů, které by měly znamenat záchranu.