Táborsko neuhlídalo standardky a prohrálo v Mostě 2:1

TÁBOR - 17.03.2014 12:36

Slibně se rozvíjející zápas FNL v Mostu se celku FC MAS Táborsko nepodařilo včera dotáhnout do bodového zisku. V kraji uhlí prohrál 2:1, když inkasoval podruhé dvě minuty před koncem po trestném kopu ze 30 metrů. Také první branku lovili Jihočeši ze sítě po standardní situaci. Skončila tak úctyhodná jihočeská série dvanácti zápasů bez porážky. FC MAS Táborsko je momentálně v tabulce na 2. místě bod za Hradcem Králové.

Baník Most - FC MAS Táborsko 2:1 (0:0)

Hosté nastoupili na severu Čech bez klíčových záložníků Šimáka a Kočího, zcela v pořádku nebyl ani Strnad. Právě Strnad musel po střetu kvůli obnovenému zranění střídat a v závěru také po souboji odstoupil Džafič. V utkání šel do vedení ve druhé půli FC MAS Táborsko. Rána Vukadinoviće se odrazila od břevna za čáru a na pokyn asistenta hlavního sudího byla uznána jako gól. Vedení ale Jihočeši neudrželi a Mostečtí, kteří se vrhli do útoku, zápas otočili.

Branky: 63. Surynek, 88. Jiří Procházka - 53. Vukadinovič. Rozhodčí: Paták - Štěrba, Kotlík. ŽK: Surynek, Johana, Jan Presl, Džafič, Vukadinovič. Diváků 587.

Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Štrbák - Šiml - Presl (73. Hric), Javorek, Džafič (86. J. Rabiňák), M. Vukadinovič - Strnad (58. Musiol).

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky:
Byl to v podstatě remízový zápas. Ani jeden celek si nevytvořil moc brankových příležitostí. Soupeř měl velké množství standardních situací. Šli jsme do vedení brankou Vukadinoviće. Pak domácí prostřídali, dali všechno do ofenzivy a po standardkách dvakrát skórovali. Je škoda, že jsme vedení neudrželi. Při standardkách je jasně daná zodpovědnost a organizace hry, přesto jsme to nesplnili. Stálo nás to body. Dostat branku dvě minuty před koncem je k zlosti. Určitě nám chyběli Šimák s Kočím, kteří jsou schopni v době narůstající ofenzivy soupeře míč podržet, ale hráči, kteří nastoupili, nepodali proti silnému Mostu špatný výkon. To, že jsme neuhlídali standardky, je do budoucna varující. Také v zápase doma s Hradcem Králové jsme inkasovali po standardní situaci z rohového kopu.