Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

V Krokodýlí zoo v Protivíně mají nová terária

23.06.2015 11:31Nejstarší část Krokodýlí zoo v Protivíně bude opět po více než roce kompletně otevřena. Byla zde vybudována nová moderní a větší terária. Návštěvníci tak znovu uvidí všech 22 druhů krokodýlů. Zoo se navíc rozšířila o terária se zvířaty, která zde dosud k vidění nebyla. Návštěvníci tak uvidí kriticky ohrožené želvy a varany.

Internet na hotelu? V Česku běžnější než v Německu. Ale na Ukrajině ještě spíše

20.05.2015 11:06Internetové připojení dnes patří ke standardním hotelovým službám, ne všude je to ale samozřejmostí. Podle průzkumu vyhledávače hotelů trivago.cz se Česko umístilo v první dvacítce a zastínilo dokonce i Německo i Švýcarsko. Naopak pokulháváme třeba za Ruskem, Maďarskem, Slovinskem a dokonce i Ukrajinou. Nejlepší dostupnost internetu mají hotely v USA a Kanadě.

Svět Ametystů v rakouském Maissau chce přitáhnout české turisty

11.04.2015 09:42Rakouské muzeum Svět ametystů v Maissau, které je asi 100 kilometrů od Brna a 33 kilometrů od české hranice, chce přilákat více českých turistů. 23. dubna proto nabídne všechny prohlídky zajímavých atrakcí, speciální prezentace a ochutnávky kulinářského umění z rakouských regionů Waldviertel a Weinviertel v českém jazyce.

Na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity mají unikátní chov jeseterů

12.11.2013 23:35Zcela ojedinělý chov jeseterů skrývá genová banka na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity ve Vodňanech na Strakonicku. V současné době zde mají deset druhů této mořské ryby, což je v rámci Evropy unikát. V posledních dnech se banka rozrostla o další druhy, když vědci přivezli z italské farmy Azienda Agricola mladé generační ryby jesetera bílého (Acipenser transmontanus) a jesetera jadranského (Acipenser gueldenstaedtii).

Začíná týden (nebo spíše 14 dní) vědy - velkolepý vědecký festival pro všechny

01.11.2013 08:36Více než 500 akcí nabídne po celé ČR od dnešního dne do 15. listopadu 2013 festival s názvem Týden vědy a techniky Akademie věd (AV) ČR. Letošní třináctý ročník nabídne akce po celé České republice, nejvíce pak v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. Šanci se zúčastnit ale budou mít lidé v každém krajském městě a na mnoha dalších místech.

Běžkaři se mohou těšit na Šumavě na 30 kilometrů nových tratí

31.10.2013 16:01Více než jeden milion korun investuje Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava do přípravných prací před letošní zimní běžkařskou sezónou. Opravy a údržba během sezóny vyjdou na další tři miliony korun.

Dvě nové vyhlídkové věže poskytnou pohled do vzácných částí šumavského parku

03.10.2013 10:25Exkluzivní výhledy na Trojmezí a na krajinu kolem horní Vltavy budou mít turisté z nově otevřených vyhlídkových míst u Českých Žlebů a na Plešném jezeře. Atrakce pro turisty v závěru sezóny přichystala Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava (NPŠ). Už od loňska stojí podobná vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy, druhá byla na jaře slavnostně otevřena na Zelené hoře nedaleko Srní.

Fotografické vlaky se vydají po stopách mistra Seidela

02.05.2013 14:00Tři mimořádné vlaky připomenou od května do října páté výročí českokrumlovského Musea Fotoateliér Seidel. První z nich pojede tuto sobotu ze Strakonic do Lenory a zpět, další vypraví České dráhy na podzim na Boleticko a Stožecko. Všechny trasy mapují místa, která fotil Josef Seidel, jehož snímky tvoří obrazovou kroniku Šumavy minulého století, informovaly České dráhy.

Regionální noviny slaví pět let

18.01.2013 01:00Dnes je to pět let ode dne, kdy jsme na Regionálních novinách uveřejnili první zprávu. Od té doby přibylo v databázi bezmála 4500 příspěvků, které napsala hrstka věrných zpravodajců a externích spolupracovníků. Především si ale na stránky našly cestu tisíce čtenářů, kteří si více než 1,64 miliónkrát přečetli některou z našich zpráv.

Běžkařská sezóna na Šumavě začne příští týden

08.12.2012 12:22Běžkařská sezóna na Šumava začne již příští týden. Oznámil to mluvčí Správy Národního parku Šumava Pavel Pechoušek s tím, že již v pátek odpoledne začaly pluhy protahovat první běžecké stopy.

Klostermannův most spojil cesty Podhamerského sedláka i Theresie Schullhauserové

06.12.2012 08:03Správa Národního parku Šumava ve středu otevřela nový most přes Vydru. Třicet metrů dlouhý most stojí na místě, kde stála lávka, po které chodil Karel Klostermann. Most má sloužit ke zlepšení komfortu turistů, kteří na Šumavu vyrazí, uvedl mluvčí správ parku Pavel Pechoušek.

Šumavská Kvilda dnes zahajuje lyžařskou sezónu

06.12.2012 07:52Šumavský areál Kvilda dnes zahajuje lyžařskou sezónu. Vleky se rozjedou v 09:00 hodin, sněhové podmínky však zatím nedovolují úpravu běžeckých stop, oznámil Richard Jirouš ze Ski Kvilda. Na sjezdovce bylo ve středu od 30cm přírodního a technického sněhu.

Běžecké stopy na Šumavě zůstanou letos bezplatné. Hory navíc propojí lyžařská magistrála

26.11.2012 16:23Vstup a užívání běžeckých tratí na Šumavě zůstane letos bezplatné. Správě Národního parku Šumava se podařilo nalézt sponzora, který odvrátil hrozící zpoplatnění bílé stopy. Hory navíc protne páteřní běžkařská stopa - takzvaná Šumavská magistrála. Správa to dnes oznámila na svých stránkách.

ČNB vydala pamětní minci věnovanou Petru Vokovi z Rožmberka

20.10.2011 07:57Česká národní banka ve středu vydala pamětní stříbrnou minci s motivem Petra Voka. Má připomenout 400 let od doby, kdy tento poslední představitel významného šlechtického rodu Rožmberků zemřel. Mince má nominální hodnotu 200 korun, informoval mluvčí ČNB Marek Petruš.

Klub českých turistů letos na jihu Čech obnoví 1700 kilometrů stezek

29.03.2011 14:33Členové Klubu českých turistů letos na jihu Čech obnoví 1700 kilometrů stezek. Nový nátěr dostane turistické značení, poničené směrovky budou vyměněny a obnova čeká i některé mapy a propagační materiály. Jihočeský kraj na práci KČT přispěje 430 tisíci korunami, což je o 120 tisíc více než vloni.