Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Policie našla unesené bratry ze Strakonic na Slovensku

27.10.2017 11:02Policie našla na Slovensku dva bratry ve věku 10 a šest let, které hledala od poloviny října. Rodiče unesli děti v pátek 13. října z Dětského centra ve Strakonicích během běžné návštěvy. Policisté po nich pátrali kromě Slovenska i v Rakousku a Německu. Soud odebral bratry rodičům v červenci na základě předběžného opatření.

Vedoucí tanečního souboru měl mít sex s nezletilou

05.02.2017 19:22Dvaatřicetiletého tanečníka stíhají strakoničtí kriminalisté, kteří ho obvinili z pohlavního zneužití a ohrožování výchovy dítěte. Podle nich měl sex s nezletilou dívkou a další školačky fotografoval nahé. V případě odsouzení mu hrozí až osm let za mřížemi.

Ani vrtulník zatím nepomohl nalézt hledaného mladíka ze Strakonic

17.11.2016 15:24Už druhým dnem pátrají policisté po čtyřiadvacetiletém Tomášovi Kotmelovi ze Strakonic, který odešel z domova po předchozí hádce s bratrem. Rozsáhlá pátrací akce je zatím neúspěšná a nepomohl ani vrtulník, který dnes prohledával okolí. Podle strakonické policejní mluvčí Jaromíry Novákové mladík v minulosti vyhrožoval sebevraždou. Policisté žádají širokou veřejnost o pomoc.

Zloděj si z rodinného domu odnesl šperky za více než čtvrt milionu

10.11.2016 19:25Šperky za více než čtvrt milionu korun si odnesl zloděj, který se včera vpodvečer vloupal do rodinného domu v Šindlových Dvorech na Českobudějovicku. V časovém rozmezí od 15:45 do 17:50 hodin vypáčil vstupní dveře a z domu odnesl šperkovnici se šperky v uvedené hodnotě.

Psychicky nemocný muž utekl z nemocnice. Našli ho na kolejích, když se na něj řítil vlak

08.01.2016 11:02Velké drama se šťastným koncem zažili ve středu policisté ze Strakonic a Radomyšle. Ze zdejší nemocnice utekl psychicky nemocný muž. Hlídka dostala informaci, že ho svědek zahlédl v Bažantnici u Strakonic a šel směrem na Pracejovice, kde ho dostihla. Muž kráčel po kolejích a vůbec nevnímal přijíždějící vlak z Plzně. Až hlasitým křikem ho probudili a muž několik vteřin před vlakem ustoupil z kolejiště. "Muž byl prokřehlý, dezorientovaný, zmatený," informovala mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková s tím, že lékaři si muže převzali do své péče a převezli do zdravotnického zařízení.

Na jihu Čech řádila zásahovka a URNA: zadržela osm lidí a tisíce tablet cirrus

13.10.2015 13:31Rozsáhlý zásah proti várobcům drog uskutečnili v minulých dnech jihočeští kriminalisté spolu se zásahovou jednotkou a útvarem URNA. Během sedmi domovních prohlídek zadrželi osm lidí a také tisíce tablet léku cirrus. O akci informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Nachytaný zloděj postřelil mladíka ukradenou vzduchovkou

23.08.2015 12:13Policisté z Týna nad Vltavou pátrají po pachateli, který ukradenou zbraní postřelil ve čtvrtek v noci 16letého mladíka, když ho překvapil při zlodějně.

Smrt chlapce na táboře byla nešťastnou náhodou, zranění si způsobil sám

14.08.2015 09:28Minulý týden ve čtvrtek večer zasahovali zachránci a policisté u Domova mládeže VOŠ a SPŠ ve Volyni na Strakonicku. Za podivných okolností tam zemřel jeden z nezletilých účastníků letního tábora pro youtubery, na kterém se děti věnují mimo jiné i natáčení videí s odborníky (Regionální noviny informovaly 8. 8.). Strakoničtí kriminalisté nyní předběžně vyloučili, že by na smrti nezletilého chlapce měla podíl jiná osoba, smrt byla nešťastnou náhodou.

U Bavorova shořelo 150 hektarů strniště, obilí a lesa. Oheň zřejmě zažehl kombajn

10.08.2015 16:50Rozsáhlý požár vypukl dnes odpoledne mezi Bavorovem a Tourovem na Strakonicku. Oheň postihl cca 150 hektarů pole a přilehlého lesa. Podle prvotních informací ho mohl zažehnout kombajn, který zde prováděl žně.

V blatenském sklepě nalezli mrtvého novorozence. Matka ho tajně porodila a usmrtila

25.05.2015 10:22Ostatky mrtvého novorozence nalezl v sobotu dopoledne muž, když v Blatné na Strakonicku vyklízel sklep jednoho z domů. Informovala o tom mluvčí jihočeské policie Lenka Kozoňová. Podle ní policisté ještě týž den zajistili čtyřiatřicetiletou matku, kterou obvinili z vraždy.

Orel nalezený v dubnu v Bezdědovicích nezemřel lidskou rukou, ukázala pitva

24.04.2015 17:06Orel mořský, kterého našli v dubnu mrtvého v Bezdědovicích na Strakonicku, nezemřel lidskou rukou. Informovala o tom dnes mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. Podle ní pitva ukázala, že orel nebyl ani otrávený karbofuranem, jako některé jiné případy z jihu Čech, ani nebyl zastřelený. "Výsledek pitvy vyloučil, že by na úhynu orla mořského měl jakýkoliv podíl člověk," uvedla mluvčí.

Podnikatel vystavoval fiktivní faktury, krátil daně. Přišla si pro něj KOBRA

06.04.2015 11:10Strakoničtí a českobudějovičtí kriminalisté obvinili v rámci týmu KOBRA dalšího pachatele z krácení daně.

Jihočeští kriminalisté vyšetřují dva pokusy o vraždu

18.02.2015 12:09Dva pokusy o vraždu řeší v těchto dnech jihočeští kriminalisté. Oba případy se staly o uplynulém víkendu a podezřelý pachatel vždy zaútočil nožem.

Trojice agresorů přepadla 19letého mladíka, dlouho ale neunikala

02.01.2015 10:49Neuplynuly ani dvě hodiny nového roku a strakoničtí policisté řešili první loupežné přepadení roku 2015. Hodinu a čtyřicet minut po půlnoci napadli ve Strakonicích v ulici Ellerova tři muži 19letého mladíka. Když procházel po chodníku kolem nich, požadovali po něm cigaretu, kterou jim odmítl dát. Jeden z pachatelů muže chytil za rameno a udeřil ho pěstí do hlavy. K němu se přidali i ostatní. Napadený muž upadl na zem. Útočníci se mu snažili na zemi z kapsy kalhot odcizit peněženku, přičemž na mladíka stále útočili.

Neznámý pachatel přepadl ve Volyni řidiče doručovatelské služby

25.10.2014 09:01Od čtvrtečního odpoledne vyšetřují policisté loupežné přepadení, ke kterému došlo ve Volyni před domem čp. 231. Neznámý pachatel zde přepadl řidiče dodávky doručovatelské služby.