Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Blatná ožije v sobotu Rybářskými slavnostmi, přijede i historický parní vlak

23.06.2016 13:57Již tuto sobotu mohou návštěvníci Rybářských slavností v Blatné nejen ochutnávat a objevovat mnohé rybí delikatesy, ale také se projet a prohlédnout si historický parní vlak z roku 1899. Ten v Blatné zastaví mezi 10:40 - 11:05 a 13:33 - 16:20. Dojet s ním na Rybářské slavnosti můžete z jakékoliv zastávky na trase Strakonice-Blatná-Březnice a Blatná-Kasejovice.

Blatná o víkendu ožije rybářskými slavnostmi

17.06.2015 07:00Třetí červnová sobota bude v Blatné na Strakonicku patřit dnes již tradičním Rybářským slavnostem. Organizátoři slibují multižánrový program zaměřený nejen na uměleckou scénu, ale především na to, co je specifické pro jižní Čechy - ryby a rybářství. Diváci se mohou těšit například na bratry Ebenovi, Tomáše Kočka s Orchestr, kapely Zrní, Fire Balls, Otavanku a další. "Nečeká vás ale jenom průřez hudebními žánry, těšte se také na tradiční trhy, rybí speciality, prohlídky sádek Blatenské ryby a zámeckého lihovaru, aktivity pro děti, divadlo v netradičních prostorách a v neposlední řadě na hudební program na vodním pódiu na nábřeží," slibuje Michaela Sikorová z Centra kultury a vzdělávání v Blatné.

Happy jižní Čechy aneb klip z Jindřichova Hradce, Budějovic a Strakonic

06.10.2014 08:33Také do jižních Čech dorazil fenomén hitu Pharella Williamse Happy, jež si tisíce lidí na světě osvojili a natočili pro něj vlastní amatérské klipy. Na internetovém serveru YouTube jsou momentálně k vidění tři jihočeské vlaštovky: z Českých Budějovic, Jindřichova Hradce a Strakonic. Podívejte se na jejich videa:

Jižní Čechy posílají do finále Dívky Šumavy pětici krásek

21.04.2013 16:44První polovina finalistek 8. ročníku soutěže Dívka Šumavy je známa. Vybrala ji porota včele s Miss ČR 2003 Lucií Křížkovou v sobotu v Českých Budějovicích. Zajímavé je, že jen jediná dívka z pětice je z okresu tradičně spojovaného se Šumavou, další čtyři jsou z Českobudějovicka.

Německý poslanec objevil díky Čechům novou metodu výuky cizích jazyků

04.11.2011 14:36Jižní Čechy se mohou pochlubit první virtuální jazykovou školou v tuzemsku. Její prezentace metody výuky jazyků 3D e-learning překvapila a nadchla nejen učitele a univerzitní profesory na evropské konferenci učitelů poslední říjnový týden tohoto roku.

Modelingové agentury opět hledají jihočeské krásky

03.05.2011 16:16Jako každý rok i letos se před létem rozjíždějí kampaně modelingových a beauty agentur hledajících tváře pro česká i zahraniční mola. Kastingy se nevyhýbají ani jižním Čechám. Vedle dnes již tradiční soutěže Miss Šumava bojují o dívčí tváře i dvě další zavedené agentury.

Nová královna krásy neskrývala radost z toho, že je zase doma

25.03.2011 17:58Nejkrásnější dívka ČR, 18letá Jitka Nováčková z Českých Budějovic, se dnes konečně dočkala po své korunovaci z uplynulé soboty okamžiku, kdy zase spatřila své rodné město. Při setkání s českobudějovickým primátorem a novináři se svěřila, že se dostala i za učiteli a spolužáky do Gymnázia Jírovcova, z čehož měla velkou radost.

Adeptem na bestseller se stala povídka Poslední cesta Jiřího Drašara

23.03.2011 12:04Soutěž Hledá se autor bestselleru, kterou vyhlásilo nakladatelství Fragment, zná svého vítěze. Porota zvolila nejlepší povídkou Poslední cestu Jiřího Drašara. Do finální pětice se dostal také Den, kdy se Vidímová svlékla od Lucie Verrall, Kód Antonína Mazáče, Návrat Terezy Prasličkové a Prokletí Petra Doležala. Celkem autoři do soutěže přihlásili 423 povídek. Pětice vítězných děl vyjde knižně v prvním květnovém týdnu, oznámilo dnes nakladatelství.

Nejkrásnější dívkou ČR pro rok 2011 je Jitka Nováčková z Českých Budějovic

20.03.2011 11:51Nejkrásnější dívkou České republiky, Českou Miss 2011, se v sobotu v noci stala Jitka Nováčková z Českých Budějovic. Vybrali ji v přímém televizním přenosu TV Prima diváci prostřednictvím SMS zpráv ze 14 finalistek soutěže. Osmnáctiletá blondýnka bude reprezentovat ČR na světové soutěži Miss Universe. Titul Česká Miss 2011 World získala 18letá Denisa Domanská z Koryčan. Zvolila ji odborná porota a bude reprezentovat ČR na soutěži Miss World.

Další ročník soutěže Dívka Šumavy zná své finalistky

18.07.2010 08:00Další ročník soutěže Dívka Šumavy zná svých dvanáct kandidátek. Jihočešky mají letos ve finále převahu, zajímavostí jsou sestry - dvojčata z Vodňan, která se do finále probojovaly obě. Dívky z pošumavských okresů nyní čekají na hlasy veřejnosti a na podzim se utkají ve finále, které se uskuteční v Klatovech. Hlavní cenou je pobyt na slunné Floridě a originální korunka z pravých přírodních kamenů. Prohlédněte si finalistky v naší galerii:

Česká televize bude natáčet dokument na táborském popravišti, na Zvíkově pohádku

14.07.2010 20:04Bývalé táborské popraviště na Pražském sídlišti si vybrala Redakce aktuální publicistiky České televize pro natáčení další části dokumentu z cyklu Neznámí hrdinové - Pohnuté osudy. Informovala o tom dnes táborská radnice s tím, že štáb se na jih Čech chystá 19. července. Na místě dnešního památníku a přilehlého parku zastřelilo mezi 3. červnem a 3. červencem roku 1942 gestapo 156 lidí.

Hejtman bude příští sobotu péct chleba ve středověkém hoslovickém mlýně

27.03.2008 23:32Jihočeský hejtman Jan Zahradník se v sobotu na čas stane pekařem. Ve středověkém mlýně v Hoslovicích na Strakonicku totiž dostane za úkol naklást do zrekonstruované pece první bochníky chleba po několika desetiletích. Hoslovické cepobití zahájí vůbec první turistickou sezónu na jedinečné historické památce, jež se stala základem jihočeského lidového skanzenu.

Seriál serveru www.regionalninoviny.cz: Ohodnoťte svého starostu

11.03.2008 23:33Ohodnoťte svého starostu. To je název nového seriálu, kterým chceme zprostředkovat radnicím "zpětnou vazbu" od jejich voličů. Právě vaše hlasy rozhodly, kdo bude sedět na radnici, jakou koalici komunální politici sestaví a jakým směrem se bude město ubírat. Přinášíme vám proto jedinečnou možnost vystavit starostovi a celému vedení vašeho města vysvědčení.

Redakce hledá reportéry aneb malá škola žurnalistiky

04.03.2008 08:26STRAKONICE - Chcete se podílet na tvorbě internetového zpravodajství ze Strakonicka? Máte perfektní znalost češtiny? Pohybujete se často v terénu? Vidíte zajímavé události? Baví vás psát? Nebo se to naopak chcete naučit?

Zápis do prvních tříd základních škol ve Strakonicích pro školní rok 2008/2009

11.02.2008 11:27Regionální noviny jako první zveřejňují rozdělení dětí podle bydliště do škol ve Strakonicích.