Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie [Foto: Archív]

Vodníci z Čech a Moravy opět míří do Chlumu u Třeboně

CHLUM U TŘEBONĚ - 27.07.2017 10:24 - Aktualizováno: 27.07.2017 10:25


Blíž k vodě, blíž k dětem. I tak lze shrnout novou koncepci festivalu Pohádkový Chlum u Třeboně. Už pošestnácté se vodníci z Čech a Moravy zúčastní svého splavu u rybníka Hejtman na přelomu července a srpna (31. 7. - 4. 8.).

"Pohádky, hrané profesionálními divadelníky, nabídne letos hlavní scéna přímo v kempu Hejtman-Jih a chceme ještě víc oživit ostrov, který má pro vodníky, ale i pro děti, zvláštní kouzlo a nabízí jedinečnou atmosféru," vysvětluje programové novinky hlavní pořadatel Jiří Krška.

Více pozornosti se dočká také chlumské náměstí, možná proto, že jeho kašna nabízí vodníkům příležitost okamžité závlahy. "To je pravda, ale je to také jistá důstojnost spojená s architektonickými dominantami náměstí kostelem, kašnou i zelení, která nás vedla k rozhodnutí situovat právě sem větší část programu oproti předchozím ročníkům," upřesnil Jiří Krška.

Přímo na náměstí zahájí festival Pirátská pohádka Divadýlka Mrak a odtud pak vyrazí vodnický průvod s králem Pepou Vošplouchem I. a jeho zelenými dvořany. Ve středu 2. srpna rozezní náměstí soutěž pro nadané děti Zpívající Žába a také zvonění kladiva a kovadliny v kovářské dílně i klapot koňských kopyt. Na celodenní program s pohádkou i tvořivými dílnami naváže středeční noční pohádkový les, jehož atmosféru dotváří mihotavý svit pochodní.

Pětidenní program na hlavní scéně v kempu Hejtman-Jih i na náměstí doplňují už tradičně hudební a divadelní vystoupení v kempech Kapřík, U břízy, Atlas a U sumečka na Staňkově. Zlatým závěrečným hřebem programu bude opět rozloučení vodníků a jejich slavnostní zanoření do vod rybníku Hejtmanu v pátek večer, kdy své zelené kamarády děti doprovodí z kempu k místu zanoření u hráze lampionovým průvodem.

Podrobný program představení Pohádkového Chlumu naleznete na internetu na www.rybnikari.cz. Projekt je realizován za finančního přispění Jihočeského kraje.

armSouvisející zprávy

Vodníci z Čech a Moravy opět míří do Chlumu u Třeboně

27.07.2017 10:25

Bratři Ebenové i Xavier Baumaxa vystoupí kvůli počasí pod střechou

27.07.2017 08:50

Jeremy Renner: Jako akční hrdina si nepřipadám

07.07.2017 22:35

Klání o křišťálový globus karlovarského festivalu: drama a melancholie

06.07.2017 22:54

Záporák i klaďas Casey Affleck přijel do Varů představit Přízrak

05.07.2017 00:33