Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Na festivalu v Mláce byl v řece nalezen mrtvý mladík

03.09.2017 13:21Na festivalu Open air Muffin v obci Mláka na Jindřichohradecku byl v sobotu pozdě večer nalezen mrtvý mladík. Informoval o tom dnes policejní mluvčí Miroslav Doubek. Příčina úmrtí není jasná, policisté hledají případné svědky.

Zloděj si z rodinného domu odnesl šperky za více než čtvrt milionu

10.11.2016 19:25Šperky za více než čtvrt milionu korun si odnesl zloděj, který se včera vpodvečer vloupal do rodinného domu v Šindlových Dvorech na Českobudějovicku. V časovém rozmezí od 15:45 do 17:50 hodin vypáčil vstupní dveře a z domu odnesl šperkovnici se šperky v uvedené hodnotě.

Muž vyhrožoval policistům nastartovanou motorovou pilou

20.09.2016 11:23Se zapnutou motorovou pilou vyhrožoval v neděli večer policistům 46letý muž v Třeboni. S pilou mával před policisty na ulici a křičel na ně, že je do domu nepustí a že se na ně připravil. Uklidnil se a pilu odložil až po varovném výstřelu do vzduchu.

Policie obvinila chovatelku z Dačicka z týránní psů, tři uhynuli

01.09.2016 10:21V příšerných podmínkách přežívali psi v "péči" jedné chovatelky z Dačicka. Osmadvacetiletá žena úmyslně týrala minimálně sedm psů plemen stafordšírský teriér a mini bulteriér. Tři psi na následky týrání zemřeli. O případu, který trval minimálně od loňského listopadu o letošního června, dnes informovala mluvčí jindřichohradecké policie s tím, že kriminalisté chovatelku ve středu obvinili.

Policie obvinila bývalého ředitele školy z podvodu

08.01.2016 10:45Bývalý ředitel školy z Jindřichohradecka čelí obvinění, že ukradl několika třídám peníze na školní výlety. Hotovost měl vzít z neuzamčených zásuvkek stolů v několika kabinetech. Další peníze si pak napůjčoval od kolegyň z učitelského sboru. Podle policie měl muž miliónový dluh a musel si být vědom, že půjčky nedokáže splatit. Obvinění si převzal již 28. prosince, policie však o události informovala až ve čtvrtek.

Starší žena se udusila při požáru v bytě v Majdaleně na Jindřichohradecku

02.11.2015 10:40Starší žena zemřela v neděli při požáru bytu, který vypukl v Majdaleně na Jindřichohradecku. Informoval o tom jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura s tím, že se žena udusila kouřovými splodinami.

Rumunský řidič vezl tři turecké Kurdy, policisté je zadrželi

25.10.2015 08:50V úterý kolem sedmé hodiny večerní v rámci kontroly vozidel v prostoru bývalého hraničního přechodu Nová Bystřice zastavila hlídka Odboru cizinecké policie Tábor společně s policisty z Územního odboru Písek osobní motorové vozidlo BMW 316i s německou mezinárodní poznávací značkou jedoucí ve směru z Rakouska do České republiky. V době kontroly řídil vozidlo občan Rumunska (35), který policistům ke kontrole předložil rumunské doklady včetně rumunského řidičského průkazu. Osádka vozidla, tři muži, však platné doklady ani povolení k pobytu na území našeho státu neměli, šlo o občany Turecka.

U Halámek zadržela policie dvě rodiny imigrantů

21.10.2015 18:01Posílené policejní hlídky v příhraničí Jihočeského kraje zadržely za poslední týden dvě malé uprchlické skupiny.

Při požáru rodinného domu v Dačicích zemřela žena

19.10.2015 10:29Osmdesátiletá žena zemřela v sobotu při nočním požáru rodinného domu v Dačicích na Jindřichohradecku. Informovala o tom mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová s tím, že lékař vyloučil cizí zavinění.

Na jihu Čech řádila zásahovka a URNA: zadržela osm lidí a tisíce tablet cirrus

13.10.2015 13:31Rozsáhlý zásah proti várobcům drog uskutečnili v minulých dnech jihočeští kriminalisté spolu se zásahovou jednotkou a útvarem URNA. Během sedmi domovních prohlídek zadrželi osm lidí a také tisíce tablet léku cirrus. O akci informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Irácký převaděč pašoval ženy děti autem přes přechod v Halámkách

29.09.2015 14:58Dvě ženy a šest dětí ve věku od 7 do 11 let, z nichž dvě jely v kufru auta, převážel v noci na neděli irácký převaděč přes jihočeský hraniční přechod Halámky na Jindřichohradecku. Policisté Iráčana zadrželi a auto zabavili.

Kamion prorazil závory a vjel do projíždějícího rychlíku. Řidič asi usnul

04.09.2015 10:23Ke střetu kamionu s rychlíkem došlo dnes ve 02:45 hodin mezi obcemi Suchdol nad Lužnicí a Majdalena na Jindřichohradecku. Podle Drážní inspekce (DI) kamion prorazil sklopená závorová břevna železničního přejezdu a narazil do dvanáctého z osmnácti vozů nákladního vlaku. "V důsledku srážky dvanáctý vůz vlaku vykolejil. Provoz na trati je přerušen," uvedl mluvčí DI Martin Drápal s tím, že řidič kamionu byl při nehodě lehce zraněn.

Policie žádá veřejnost o pomoc v případu útoku na norčí farmu

26.08.2015 16:52Pět chovných norků zabili samozvaní "ochránci zvířat" na začátku srpna (v noci 8. 8.) na norčí farmě ve Velkém Ratmírově na Jindřichohradecku. Podle závěrů Státní veterinární správy zvířata uhynula na následek stresu. Případ šetří jindřichohradečtí policisté.

Nachytaný zloděj postřelil mladíka ukradenou vzduchovkou

23.08.2015 12:13Policisté z Týna nad Vltavou pátrají po pachateli, který ukradenou zbraní postřelil ve čtvrtek v noci 16letého mladíka, když ho překvapil při zlodějně.

Podvodníci odebrali 50 tun řepky, za kterou nezaplatili. Prodali jí v zahraničí

02.08.2015 19:07Trojice podvodníků odebrala od jedné firmy na Jindřichohradecku 50 tun řepky, za dodávku však nemínila zaplatit. Škoda dosáhla výše téměř 750 tisíc korun.