Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Vodníci z Čech a Moravy opět míří do Chlumu u Třeboně

27.07.2017 10:25Blíž k vodě, blíž k dětem. I tak lze shrnout novou koncepci festivalu Pohádkový Chlum u Třeboně. Už pošestnácté se vodníci z Čech a Moravy zúčastní svého splavu u rybníka Hejtman na přelomu července a srpna (31. 7. - 4. 8.).

Bratři Ebenové i Xavier Baumaxa vystoupí kvůli počasí pod střechou

27.07.2017 08:50Kvůli očekávanému dešti a chladnému počasí přesunuli pořadatelé festivalu Okolo Třeboně dnešní koncert Bratrů Ebenů a páteční koncert Xaviera Baumaxy do zastřešených prostor. Bratři Ebenové, s nimiž jako host vystoupí Martina Trchová s kapelou, vystoupí dnes od 20 hodin v kulturním Centru Roháč. Zítra, pokud se počasí neumoudří, zahraje od 20 hodin v Tunel music baru Beseda Xavier Baumaxa a představí i své nové CD Idueto, na němž zpívá v duetu i s Martou Kubišovou, Janou Kirschner či Lenkou Dusilovou.

Prázdniny v Třeboni začnou jedním koncertem o týden dřív

20.06.2017 14:50Ačkoli vždy vítá prázdniny, letos začne multižánrový festival Okolo Třeboně jedním koncertem navíc, a to v týdenním předstihu už v pátek 23. června. Publikum se může těšit na unikátní spojení žánrů: beatová legenda, už šestatřicet let hrající kapela Keks, vystoupí na velkém pódiu v třeboňském zámeckém parku s Jihočeskou filharmonií a vzácným hostem - mladou českou mezzosopranistkou s rockovými kořeny Ester Pavlů. Tato fúze populární kapely z tanečních zábav a klasiků bude jejich třetím společným koncertem. Předcházela mu vystoupení v Českých Budějovicích a v pražské Tipsport Aréně a obě měla obrovský úspěch, protože zvláště známé rockové balady jako Víš nebo Proč holky pláčou jsou za doprovodu smyčců silným a velmi působivým zážitkem.

Festival Okolo Třeboně bude letos delší

23.03.2017 13:41Hradišťan s Vlastou Redlem, Václav Neckář s Janem Spáleným a Radkem Pobořilem, Nezmaři se symfoniky z Českého rozhlasu a k tomu jedna svátečně vyladěná neděle, kterou zahájí CimbalClassic a dokončí MelodyMakers - to jsou hlavní lahůdky hudební hostiny zvané Okolo Třeboně. Odehraje se od čtvrtka 29. června do pondělí 3. července v areálu třeboňského zámku. A aby byla žánrová pestrost festivalu co nejširší, odstartuje ho už týden předem, tedy v pátek 23. června, společný koncert jihočeské big beatové legendy Keks s Jihočeskou filharmonií.

Jean Reno: Pro herce není důležitá sláva, musí být ale šťastný

04.07.2016 22:24S nadhledem, vtipem a zároveň s pokorou. Tak se prezentoval francouzský herec Jean Reno, který dnes přijel na filmový festival do Karlových Varů. Drsňák známý ze snímků jako Šifra mistra Leonarda, Brutální Nikita či z francouzské komedie Drž hubu! v lázeňském městě uvedl film Leon z roku 1994. Ten vznikl pod taktovkou režiséra Luce Bessona a po boku Rena si v něm zahrála také tehdy dvanáctiletá Natalie Portman.

Strakoničtí Bags sbírají na nové CD. Můžete se stát i jeho kmotrem

30.12.2015 10:26Strakonická skupina Bags se chystá po třech letech vydat nové album a tentokrát ho chce financovat pomocí takzvaného crowfundingu. V kampani, která končí za tři dny, zatím nasbírala asi polovinu potřebných peněz. Pokud se rozhodnete přispět také, můžete získat například CD zdarma, ale také se stát kmotrem nového alba či si zamluvit koncert Bags jen pro sebe.

V domě Štěpánka Netolického vznikne Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví

03.10.2014 13:02Historický dům Štěpánka Netolického na třeboňském Masarykově náměstí se možná přece jen dočká opravy. Radnice získala dotaci na jeho rekonstrukci a v útrobách chce zřídit Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví. Město předpokládá, že oprava by se uskutečnila během příštího roku. Přijetí dotace však musí ještě schválit rada města a následně zastupitelstvo, které vzejde z nadcházejících komunálních voleb.

Zpátky do Třeboně s Folk Teamem a Jahelkou

14.08.2014 12:26Pestré hudební prázdniny v Třeboni budou pokračovat akcí Zpátky do Třeboně, kdy v pátek 15. srpna na zámeckém nádvoří vystoupí Ivo Jahelka a brněnská kapela Folk Team, která si v této sezoně připomíná 40 let společného hraní. Tím ale letní menu servírované Agenturou Bárny neskončí: loučení s létem obstará ještě Zavírání plavecké sezony, při němž v divadle 5. září zazpívá a s kapelou zahraje Radůza a o den později vystoupí ve sportovní hale František Nedvěd s kapelou.

Richard Krajčo si chce při koncertě v Třeboni zaplavat

26.06.2014 14:27Skočit do davu a "zaplavat si" mezi fanoušky chce při pátečním třeboňském koncertu zpěvák kapely Kryštof Richard Krajčo. V zámeckém parku zahraje v pátek od 21 hodin téměř dvouhodinový koncert. "Bude to podobný set, jako když jsme jeli klubové turné k albu Inzerát," upřesnil. Publikum neochudí ani o starší hity a bude se snažit navodit takovou atmosféru, aby byl koncert zážitkem pro všechny.

Festival Okolo Třeboně nabídne hvězdy i symfonické fúze

29.05.2014 08:41Už za necelý měsíc vypukne festival Okolo Třeboně, jehož 23. ročník zůstane věrný heslu "Prázdniny začínají v Třeboni". Letos nově se však organizátoři propojují i s divadelníky, kteří vystoupí o týden dříve, takže Třeboň bude hezky kulturně naladěná už s předstihem. Multižánrový festival pak začne v pátek 27. června velkým koncertem kapely Kryštof v zámeckém parku. Sobotní večer na nádvoří ozdobí různé fúze, například s Hradišťanem. V neděli 29. června ukončí hudební hody výroční koncert Třeboňských pištců v kostele.

Festival Okolo Třeboně nabídne hvězdy i symfonické fúze

11.03.2014 07:59Kapela Kryštof a zpěvák Petr Kolář budou patřit k největším hvězdám letošního multižánrového festivalu Okolo Třeboně, jehož 23. ročník se uskuteční od 27. do 29. června 2014. Opět tedy naplní heslo "Prázdniny začínají v Třeboni". Až do konce roku bude následovat série hudebních a dalších akcí: organizátoři z agentury Bárny chystají například koncerty Karla Plíhala, Bratrů Ebenů a Františka Nedvěda s kapelou.

Okolo Třeboně má i svou zimní variantu a hosty až z Japonska

11.12.2013 12:19Zavzpomínat na festival Okolo Třeboně a potěšit se muzikou i příjemným setkáním mohou lidé ve dnech 13. a 14. prosince v Třeboni - v pátek v areálu Besedy a v sobotu v divadle J. K. Tyla.

Černobílá vernisáž obrazů Michaely Žemličkové v rámci Černobílého turné 2013

29.09.2013 20:13V pražském Obecním domě se v pátek 27. září uskutečnila vernisáž "černobílých obrazů" výtvarnice Michaely Žemličkové. Akce se uskutečnila v rámci zahájení největší hudební události letošního roku - LUCIE BÍLÁ - Černobílé turné 2013. Ústředním motivem akce, které se zúčastnila stovka hostí, byly černobílé obrazy, včele s černobílým portrétem zpěvačky Lucie Bílé.

Nezmaři zahrají na Ostende se swingovým orchestrem

12.08.2013 13:55Atraktivní koncert je na tuto sobotu připraven do Třeboně. Od 19 hodin je totiž na pláži Ostende na pořadu superkoncert Nezmaři + Velký swingový orchestr Václava Hlaváče.

Třeboň se vrátí do historie

19.07.2013 13:10Průvod slavného rybníkáře Jakuba Krčína, rožmberského vladaře Petra Voka a jejich doprovodu městem na Masarykovo náměstí zahájí v sobotu 20. července v půl desáté Historické slavnosti Jakuba Krčína v Třeboni. Otevře se středověké tržiště a začne program na dvou scénách.