Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Jarošovští převzali ocenění za triumf v soutěži Jihočeská vesnice roku 2015

08.08.2015 10:20V Jarošově nad Nežárkou na Jindřichohradecku se včera uskutečnilo slavnostní vyhlášení 21. ročníku soutěže Jihočeská vesnice roku, tedy zhruba měsíc a půl od doby, kdy byly výsledky za rok 2015 oficiálně zveřejněny a kdy se právě Jarošovští dozvěděli o svém letošním vítězství.

Jihočeskou vesnicí roku se stal Jarošov nad Nežárkou

15.06.2015 14:05Jarošov nad Nežárkou na Jindřichohradecku se stal jihočeskou Vesnicí roku 2015. Tuto zprávu i s gratulací, jak se již stalo tradicí, zatelefonoval dnes hejtman Jiří Zimola starostovi obce Bohumilu Rodovi. "Je to velká pocta pro naši obec a hlavně pro všechny její obyvatele, kteří se o zisk tohoto titulu zasloužili," reagoval radostně Rod.

Andělský průvod rozsvítil vánoční strom v Nové Bystřici

01.12.2014 09:31Více než tři desítky dětí v bílých a andělských kostýmech a dalších asi sto padesát lidí se v neděli sešlo v Nové Bystřici na Jindřichohradecku, aby si tradičním Andělským zvonečkovým průvodem připoměli blížící se Vánoce. Na konci průvod symbolicky rozsvítil vánoční strom na náměstí.

Happy jižní Čechy aneb klip z Jindřichova Hradce, Budějovic a Strakonic

06.10.2014 08:33Také do jižních Čech dorazil fenomén hitu Pharella Williamse Happy, jež si tisíce lidí na světě osvojili a natočili pro něj vlastní amatérské klipy. Na internetovém serveru YouTube jsou momentálně k vidění tři jihočeské vlaštovky: z Českých Budějovic, Jindřichova Hradce a Strakonic. Podívejte se na jejich videa:

Jižní Čechy posílají do finále Dívky Šumavy pětici krásek

21.04.2013 16:44První polovina finalistek 8. ročníku soutěže Dívka Šumavy je známa. Vybrala ji porota včele s Miss ČR 2003 Lucií Křížkovou v sobotu v Českých Budějovicích. Zajímavé je, že jen jediná dívka z pětice je z okresu tradičně spojovaného se Šumavou, další čtyři jsou z Českobudějovicka.

Ostende zakončí plaveckou sezonu pruhovaně

05.09.2012 11:11Setkání nostalgických plavců v pruhovaných plavkách ozdobí tuto neděli odpoledne slavnost na pláži Ostende u rybníka Svět v Třeboni. Zavírání plavecké sezony zpestří muzika s premiérou písně, která nedávno na počest Ostende vznikla, a také vernisáž velkého obrazu a dražba právě vykované kotvy.

Děti v jediném jihočeském Klokánku prožijí tradiční české Vánoce

24.12.2011 09:24Vánoční stromeček, kolekce, cukroví, kapr nebo řízek a salát a samozřejmě dárečky, tak budou vypadat tradiční české Vánoce v jediném jihočeském Klokánku Fondu ohrožených dětí v Jindřichově Hradci. Zařízení určené pro opuštěné, utiskované, týrané či zneužívané a jinak ohrožené děti, které funguje od letošního června, je již zcela zaplněno a opět muselo odmítat další žádosti o umístění dětí.

Německý poslanec objevil díky Čechům novou metodu výuky cizích jazyků

04.11.2011 14:36Jižní Čechy se mohou pochlubit první virtuální jazykovou školou v tuzemsku. Její prezentace metody výuky jazyků 3D e-learning překvapila a nadchla nejen učitele a univerzitní profesory na evropské konferenci učitelů poslední říjnový týden tohoto roku.

Modelingové agentury opět hledají jihočeské krásky

03.05.2011 16:16Jako každý rok i letos se před létem rozjíždějí kampaně modelingových a beauty agentur hledajících tváře pro česká i zahraniční mola. Kastingy se nevyhýbají ani jižním Čechám. Vedle dnes již tradiční soutěže Miss Šumava bojují o dívčí tváře i dvě další zavedené agentury.

Nová královna krásy neskrývala radost z toho, že je zase doma

25.03.2011 17:58Nejkrásnější dívka ČR, 18letá Jitka Nováčková z Českých Budějovic, se dnes konečně dočkala po své korunovaci z uplynulé soboty okamžiku, kdy zase spatřila své rodné město. Při setkání s českobudějovickým primátorem a novináři se svěřila, že se dostala i za učiteli a spolužáky do Gymnázia Jírovcova, z čehož měla velkou radost.

Adeptem na bestseller se stala povídka Poslední cesta Jiřího Drašara

23.03.2011 12:04Soutěž Hledá se autor bestselleru, kterou vyhlásilo nakladatelství Fragment, zná svého vítěze. Porota zvolila nejlepší povídkou Poslední cestu Jiřího Drašara. Do finální pětice se dostal také Den, kdy se Vidímová svlékla od Lucie Verrall, Kód Antonína Mazáče, Návrat Terezy Prasličkové a Prokletí Petra Doležala. Celkem autoři do soutěže přihlásili 423 povídek. Pětice vítězných děl vyjde knižně v prvním květnovém týdnu, oznámilo dnes nakladatelství.

Nejkrásnější dívkou ČR pro rok 2011 je Jitka Nováčková z Českých Budějovic

20.03.2011 11:51Nejkrásnější dívkou České republiky, Českou Miss 2011, se v sobotu v noci stala Jitka Nováčková z Českých Budějovic. Vybrali ji v přímém televizním přenosu TV Prima diváci prostřednictvím SMS zpráv ze 14 finalistek soutěže. Osmnáctiletá blondýnka bude reprezentovat ČR na světové soutěži Miss Universe. Titul Česká Miss 2011 World získala 18letá Denisa Domanská z Koryčan. Zvolila ji odborná porota a bude reprezentovat ČR na soutěži Miss World.

Další ročník soutěže Dívka Šumavy zná své finalistky

18.07.2010 08:00Další ročník soutěže Dívka Šumavy zná svých dvanáct kandidátek. Jihočešky mají letos ve finále převahu, zajímavostí jsou sestry - dvojčata z Vodňan, která se do finále probojovaly obě. Dívky z pošumavských okresů nyní čekají na hlasy veřejnosti a na podzim se utkají ve finále, které se uskuteční v Klatovech. Hlavní cenou je pobyt na slunné Floridě a originální korunka z pravých přírodních kamenů. Prohlédněte si finalistky v naší galerii:

Česká televize bude natáčet dokument na táborském popravišti, na Zvíkově pohádku

14.07.2010 20:04Bývalé táborské popraviště na Pražském sídlišti si vybrala Redakce aktuální publicistiky České televize pro natáčení další části dokumentu z cyklu Neznámí hrdinové - Pohnuté osudy. Informovala o tom dnes táborská radnice s tím, že štáb se na jih Čech chystá 19. července. Na místě dnešního památníku a přilehlého parku zastřelilo mezi 3. červnem a 3. červencem roku 1942 gestapo 156 lidí.

Matoušek: Když zaznělo jméno našeho města, vykřikli jsme radostí a měli ruce nahoře

21.04.2008 19:09Mnoho emocí a dojetí provázelo předávání ceny Historického města roku 2007, kterou mezi 42 kandidáty získal Jindřichův Hradec. Po Třeboni a Prachaticích je to teprve třetí jihočeské město, které na prestižní ocenění dosáhlo. Magická atmosféra ceremoniálu ve Španělském sále Pražského hradu postihla i jindřichohradeckého starostu Karla Matouška. "Bylo to neuvěřitelně dramatické. A když zaznělo jméno našeho města, vykřikli jsme radostí a měli ruce nahoře," zavzpomínal v pondělí v Českých Budějovicích, když od jihočeského hejtmana Jana Zahradníka přebíral šek na 300.000 korun a pamětní list Jihočeského kraje.