Lvíčata hrála s Dánskem bez gólů, fotbal plakal

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.10.2023 21:00

Čeští fotbalisté do 21 let remizovali dnes doma po bídném výkonu s Dánskem bez branek a nevyhráli ani třetí kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy v roce 2025 na Slovensku. „Lvíčata“ hrála v Českých Budějovicích od 38. minuty v oslabení po vyloučení Matěje Juráska.

Česko - Dánsko 0:0

Byla to vpravdě česká fotbalová bída, které se naštěstí hosté v průběhu utkání přizpůsobili. Vrcholem českého zmaru bylo ono vyloučení Juráska, který byl od úvodního hvizdu očividně nabuzený až za hranou. Pokud to trenér Suchopárek z lajny neviděl, jde toto vyloučení tak trochu i za ním. Juráska měl vystřídat ihned po první žluté kartě a mohl být klid.

Svěřenci trenéra Suchopárka si kvůli další bodové ztrátě zkomplikovali situaci ve skupině I, kde jsou předposlední. Na Wales a Dánsko ztrácejí tři body a na vedoucí Island dokonce čtyři, ostrovní celek navíc odehrál o utkání méně. Skupinu doplňuje Litva.

První šanci si vytvořili hosté ve 13. minutě. Sörensen přihrál do vápna Kvistgaardenovi, který však ve vyložené šanci mířil vedle. Na druhé straně pálil nad Kabongo, záhy ho v jasné příležitosti napodobil Sejk. Krátce po změně stran střelu aktivního Kabonga ve vápně zblokovala obrana hostů. Dánové měli územní převahu, největší šanci si ale vypracovali až v 85. minutě, kdy střídající Ross krátce po příchodu na hřiště hlavičkoval nad.

Rozhodčí: Sabotic - Hansen, Dias (všichni Luc.). ŽK: Jurásek, Prebsl - Dorgu, Kvistgaarden, Provstgaard. ČK: 38. Jurásek. Diváci: 4263.

Česko: Horníček - Koželuh, Prebsl, Chaloupek, Suchomel - Vydra - Jurásek, Daněk (46. Icha), Křišťan, Kabongo (81. Vecheta) - Sejk. Trenér: Suchopárek.

Dánsko: Jörgensen - Gaei, Kristensen, Nielsen, Dorgu (67. Adelgaard) - Chumwuani, Fraulo, Sörensen - Rasmussen (67. Bundgaard), A. Lind (84. Ross), Kvistgaarden (84. V. Lind). Trenér: Höjer.