Česká hokejová reprezentace vyprodala Budvar arénu a Rakousko s přehledem přejela 5:1

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.04.2024 21:22

Česká hokejová reprezentace vyhrála i svůj třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Po dvou výhrách nad Německem v Karlových Varech dnes ve vyprodané českobudějovické Budvar aréně porazila v klidu a pohodě Rakousko 5:1. Odveta se bude hrát v sobotu v Linci (18.00).

Česko - Rakousko 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Do vedení se Češi dostali už ve třetí minutě, kdy Kubík, hráč zdejšího Motoru, přesnou střelou pod horní tyč využil přesilovku. V 18. minutě pak na 2:0 zvyšoval nekompromisním švihem obránce Šustr. Ve 25. minutě se prosadil další obránce Galvas, jenž zleva přesně mířil k levé tyčce. Rakousko záhy snížilo po pěkné kombinační akci, do odkryté branky skŕoval Baumgartner. V závěrečném dějství skóre navýšil šťastným gólem Černoch, když se jeho „nahození“ odrazilo od Schnetzera do vlastní sítě. A chvíli po něm zakončil rychlou akci kapitán Špaček.

Branky a nahrávky: 3. Kubík (Sirota, M. Kovařčík), 18. Šustr (O. Beránek, Kondelík), 25. J. Galvas (Zámorský, Rychlovský), 51. Černoch (Sirota), 53. M. Špaček (Lenc, Flek) – 29. Baumgartner (Peeters, Scherzer). Rozhodčí: Jeřábek, J. Ondráček – Zíka, Rampír. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 6385 (vyprodáno).

Česko: J. Málek – Zábranský, Mašín, Zámorský, J. Galvas, Šustr, Sirota, Gazda, Ščotka – Flek, M. Špaček, Lenc – Kubík, Filippi, M. Kovařčík – M. Stránský, Černoch, Rychlovský – O. Beránek, Kodýtek, Kondelík. Trenér: Rulík.

Rakousko: Höneckl – Wolf, Schnetzer, Zündel, Brunner, Söllinger, Wimmer, Kernberger, Klassek – Feldner, Maxa, Romig – Peeters, Baumgartner, Scherzer – Neubauer, Kainz, Böhm – Wallner, Bretschneider, Bär. Trenér: Bader.

Radim Rulík (trenér Česka): „Zápas jsme neodehráli špatně. Měli jsme momenty, kdy jsme byli jasnědominantní, ale i momenty, kdy to tak nebylo. Ovšem moc šancí jsme soupeři nenabídli, do vyložených příležitostí ho nepustili. Výhra se rodila postupně a dobře jsme sehráli třetí třetinu."