Dynamo doma opět selhalo, Hradci Králové podlehlo ostudně 0:3

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.10.2022 21:31

S trpělivostí svých fanoušků si dnes nepěkně zahráli fotbalisté českobudějovického Dynama. Ve 13. kole FORTUNA:LIGY dnes ostudně doma podlehli Hradci Králové 0:3. Na domácím trávníku v nové sezoně ještě ani jednou nevyhráli.

Dynamo České Budějovice - Hradec Králové 0:3 (0:0)

Ve 49. minutě byl vyloučen domácí stoper Havel a hosté využili přesilovku třemi brankami. Dvě z nich vstřelil Filip Kubala, který navíc asistoval u trefy střídajícího Matěje Koubka. "Votroci" v soutěži vyhráli potřetí za sebou, Jihočeši nebodovali po třech kolech a v neúplné tabulce jsou devátí.

Branky: 53. a 65. Kubala, 88. Matěj Koubek.
Rozhodčí: Křepský - Horák, Antoníček - Szikszay (video).
ŽK: Čmelík - Kučera, Matěj Koubek.
ČK: 49. Havel (Č. Budějovice).
Diváci: 3472.

Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik - Čolič, Čavoš, Hellebrand (55. Sluka), Skovajsa - Hora (72. Sladký) - Potočný (55. Škoda), Zajíc (46. Čmelík). Trenér: Weber.

Hradec Králové: Reichl - Klíma, Čihák, Smrž - Gabriel, Rada (76. Dvořák), Kodeš, Kučera, Ryneš - Kubala (90. Ševčík), Vašulín (82. Matěj Koubek). Trenér: Miroslav Koubek.

Hlasy trenérů:

Jozef Weber (trenér Č. Budějovic): "Máme za sebou další domácí prohru, z čehož jsem rozladěný. První půli jsme přitom odehráli slušně, věděli jsme, že přijede silný soupeř, proto jsme se mu chtěli vyrovnat v soubojích a defenzivě. A věřili jsme, že postupem času, až pošleme do zápasu střídají hráče jako třeba Sluku nebo Čmelíka, může nějaká naše chvilka přijít. Jenže místo toho jsme dostali červenou kartu a to utkání se naprosto změnilo co do taktiky a bohužel za chvíli se změnilo i co do stavu. Jsem zklamaný, že jsme po té červené kartě nedokázali udržet delší dobu příznivý výsledek, protože i v deseti se dalo hrát. Jenže jak jsme dostali gól, museli jsme otevřít hru a soupeř nás ztrestal z brejků. Bohužel jsme doma opět neuspěli a nemáme z toho dobrou náladu. Po domácí prohře s Olomoucí jsme se dostali výhrou v Ostravě, tak snad se nám venku zase bude dařit. Spíš než ztráta bodů mě ale dneska mrzí ztráta Havla, který určitě dostane trest."

Miroslav Koubek (trenér Hradce Králové): "Pro nás je to velmi cenné vítězství. I když výsledky Českých Budějovicích na domácím hřišti nebyly kdo ví jaké, ale to mužstvo stále považuji za velmi dobré. Přitom jsme do utkání nevstoupili úplně povedeně a trochu jsme byli zaskočeni náporem domácích, i když jsme na to hráče upozorňovali. Byli jsme pasivní a České Budějovice měly několik standardních situací, ale ustáli jsme to a postupně jsme se dostávali k naší hře. Ve druhé půli nám nepochybně prospělo, že soupeř dostal červenou kartu. Vycítili jsme šanci, kterou jsme dokázali vhodně využít. Druhý gól nás dostal do pohodové situace a pak jsme si vítězství uhlídali. Cením si na Českých Budějovicích, že se ani za nepříznivého stavu nevzdaly, nechaly na hrotu dva útočníky a nás dneska podržela defenziva. Na ní také stojí celá naše úspěšná podzimní série. Nehrajeme asi nějakou líbivou taktiku, ale je to účelné a pro soupeře asi nepříjemné."