Dynamo remizovalo doma se Slováckem 2:2

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.08.2022 19:05 - Aktualizováno: 14.08.2022 21:59

Fotbalisté českobudějovického Dynama dnes ve 3. kole FORTUNA:LIGY remizovali doma se Slováckem 2:2, když hosté vyrovnali ve chvíli, kdy Jihočeši dohrávali v deseti bez vyloučeného Pennera. Za týden jede Dynamo do Liberce.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)

Hosté, které čeká ve čtvrtek první utkání play off o Konferenční ligu s AIK Stockholm, nechali na lavičce celou řadu hráčů základní sestavy a proti Dynamu tak nastoupili i jeho bývalí hráči v loňské sezoně Brandner a Mihálik. A byl to právě první jmenovaný, který již ve 4. minutě otevřel skóre po chybě, již vyrobil Grič. Na rychlou branku ale domácí odpověděli o čtvrt hodiny později, kdy se zpoza šestnáctky nádherně do pravé šibenice trefil Čmelík. Do vedení pak mohly jít oba celky, ale po závaru před brankou Slovácka skončil míč na břevně a na druhé straně Kozák hlavou ve vyložené šanci branku netrefil.

Po přestávce netrvalo dlouho a fanoušci Dynama jásali. V 53. minutě po centru Čoliče se ve vápně balon snesl ke Škodovi, který ho nekompromisně poslal prudkou ranou po zemi do sítě. V obou týmech se pak hojně střídalo a domácí Penner pak sehrál klíčovou roli. Faulem zastavil Kalabišku a vyfasoval žlutou kartu. Po následném přezkoumání videa však rozhodčí svůj verdikt změnil a dal Pennerovi rovnou červenou. Početní výhodu Slovácko využilo v 83. minutě, kdy srovnal Sinjavskij.

Branky: 19. Čmelík, 53. Škoda - 4. Brandner, 83. Sinjavskij. Žluté karty: Králik - Kalabiška. Červené karty: 75. Penner (CEB).
Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček. Diváků: 3167.

Dynamo: Šípoš – Sladký, Havel, Králik, Čolić – Grič (46. Hellebrand), Čavoš (88. Broukal) – Čmelík (67. Penner), Hora, Potočný (81. Vais) – Škoda.

Slovácko: Nguyen – Reinberk (78. Vecheta), Šimko (64. Hofmann), Daníček, Kalabiška – Ljovin – Brandner (71. Sinjavskij), Kohút, Mihálik, Holzer (64. Doski) – Kozák (64. Šašinka).