Dynamo tentokráte vyšlo proti Spartě naprázdno

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.08.2022 19:53

Fotbalisté českobudějovického Dynama ve 2. kole FORTUNA:LIGY dnes vyšli naprázdno. Na domácím stadionu, který byl vyprodaný, podlehli pražské Spartě 0:2. Za týden se Jihočeši znovu představí doma, od 16 hodin přivítají Slovácko.

Dynamo České B udějovice - Sparta Praha 0:2 (0:2)

Nebyl to příliš líbivý fotbal. Letenským pomohl brzký gól, kdy už ve 2. minutě po rohu rozehraném nakrátko zaskočil tečovanou střelou domácího brankáře Höjer. Dynamu chvilku trvalo, než se ze šoku vzpamatovalo, ale ve 12. minutě mělo blízko k vyrovnání. Čerstvá posila z Karviné Čmelík byl u míče dříve než vyběhnuvší hostující brankář, ale poté nastřelil jen pravou tyčku. O čtvrt hodiny později pak Sparta rozhodla o konečné podobě výsledku. Daněk prošel jako nůž máslem přes dva domácí hráče, v šestnáctce našel Čvančaru, pro kterého už nebyl problém skórovat. Ještě do přestávky mohl snížit agilní Čmelík, jeho krásný volej ale mířil ke smůle domácích doprostřed branky a gólman prudkou střelu vyrazil.

Ve druhém poločase zaujala v 52. minutě po rohu hlavička domácího kapitána Králika, jež skončila těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně se Šípoš zapotil při bombě Daňka. Skóre se v závěru nezměnilo ani po střele Čoliće, kterou vykopl obránce Hancko.

Branky: 2. Höjer, 27. Čvančara. Žluté karty: Čmelík, Potočný, Hellebrand - Drchal. Rozhodčí: Proske – Paták, Kotík. Diváků: 6681 (vyprodáno).

Jozef Weber (trenér Dynama): „Sparta vyhrála zaslouženě, na rozdíl od nás byla kolektivnější. Dobře do utkání vstoupila, dala rychlou branku a to určilo ráz. Chtěli jsme rychle srovnat, ale to se nepovedlo, naopak Sparta přidala druhou. Bylo to složité, ale herně jsme se Spartě vyrovnali.“

Brian Priske (trenér Sparty): „První vítězství sezony je vždycky klíčové. Už jsme hráli lepší zápasy, ale dneska jsme zvládli důležité momenty, ve kterých se utkání lámalo. Vítězství bylo zasloužené a pro každého je moc důležité. Je to skvělý signál toho, že se naše práce konečně vyplácí.“

Dynamo: Šípoš – Sladký (85. Penner), Havel, Králik, Čolić – Grič, Čavoš (72. Hellebrand) – Čmelík (72. Matoušek), Hora, Potočný – Škoda (46. Hais).

Sparta: Holec – Mejdr, Sörensen, Hancko, Höjer (62. Pavelka) – Zelený – Pešek (74. Minčev), Daněk (83. Wiesner), Sadílek – Juliš (74. Drchal), Čvančara (62. Karabec).