Lvíčata v Českých Budějovicích proti Anglii vyšla naprázdno

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.06.2022 21:36

Čeští fotbalisté do 21 let podlehli dnes na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích v předposledním utkání kvalifikace mistrovství Evropy 2023 Anglii 1:2 a šance na přímý postup na závěrečný turnaj je už spíše v oblasti zbožného přání. Oba soupeři mají v čele tabulky skupiny G 19 bodů, ostrovní celek však sehrál o dva zápasy méně. Češi, kteří se 13. června utkají ještě s Andorou v Brně, mají jisté minimálně druhé místo zaručující baráž. Na závěrečný turnaj do Rumunska a Gruzie v roce 2023 vedle vítězů skupin přímo postoupí i nejlepší celek z druhých příček.

Česko 21 - Anglie 21 1:2 (0:1)

Anglie se v Českých Budějovicích ujala vedení ve 22. minutě, když se krásně trefil do levé šibenice trefil Emile Smith Rowe. Po necelé minutě druhé půle zvýšil Jacob Ramsey. V závěru snížil parádní ranou zpoza vápna střídající Daniel Fila. Hosté po celý zápas diktovali tempo hry, až na pár minut v závěru zápasu měli utkání pod kontrolou.

Branky: 88. Fila - 22. Smith Rowe, 46. Ramsey. Rozhodčí: Milanovič - Pavlovič, Piper (všichni Srb.). ŽK: Souček - Harwood-Bellis, Gibbs-White, Bursik. Diváků: 5654.

Česko: Kovář - Cedidla, Vitík, Donát, Jurásek - Kaloč, Žambůrek - Šulc (46. Karabec), Červ (64. Souček), Kohút (64. Sejk) - Čvančara (73. Fila). Trenér: Suchopárek.

Anglie: Bursik - Aarons, Cresswell, Harwood-Bellis, Johnson - Gibbs-White (82. Gomes), Jones, Garner - Ramsey, Balogun (68. Archer), Smith Rowe (65. Gordon). Trenér: Carsley.